kakva drama

[ANKETA/VIDEO] Pogledajte trenutak kada je sudac Strukan kartonom odlučio kazniti Brunu Petkovića; opravdano ili ne?

15.12.2021 u 20:27

Nogometaši Dinama teškom su mukom stigli do pobjede nad Istrom 1961 u Puli. Iako su Modri većim dijelom utakmice dominirali, u završnici dvoboja prvo je Theophile Catherine zaradio drugi žuti karton, a potom je ista sudbina zadesila i Brunu Petkovića

Dinamo je pobijedio Istru 2:0, i s tri nova boda skočio na drugo mjesto tablice Hrvatski Telekom Prve lige.

No, momčad Željka Kopića imala je velikih muka u samoj završnici dvoboja.

U 80. minuti Dinamo je ostao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Theophile-Catherine. No, samo tri minuta kasnije gosti su dobili jedanaesterac.

Livaković je ispucao loptu, Petković je pobjegao domaćoj obrani, prošao vratara Lučića i pao. Sudac Strukan je pokazao na bijelu točku i dao žuti karton braniču Silvi zbog povlačenja. Međutim, nakon provjere u VAR sobi, poništen je žuti karton Silvi, a crveni je dobio vratar Lučić koji je oborio Petkovića.

Strukan je zbog prigovora pokazao i crveni karton nekome na domaćoj klupi. U igru je ušao drugi vratar Gonzalo Collao, Petković je pucao i zabio za 2:0. No, sudac Strukan je poništio pogodak i pokazao Petkoviću žuti zbog zastajkivanja. Kako mu je to bio drugi žuti, Dinamov napadač je morao napustiti teren.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE

• +10
Istra 1961 - Dinamo (odgođena utakmica 4. kola HT Prve lige) Izvor: Pixsell / Autor: Srecko Niketic/PIXSELL
Istra 1961 - Dinamo (Bruni Petkoviću poništen penal, pa isključen, 89) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal
Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel, Arenasport
Istra 1961 - Dinamo 0:1 (Amer Gojak, 10) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal
Istra 1961Dinamo Zagreb0:2