REAKCIJE SPURSA

[VIDEO/FOTO] Nogometaši Tottenhama nisu previše govorili o Dinamu, ali jedna zvijezda engleske momčadi dotakla se hrvatskog predstavnika i zaključila...

12.03.2021 u 08:36

Nogometaši zagrebačkog Dinama u prvoj su utakmici osmine finala Europske lige izgubili od Tottenham Hotspura 0:2, a igrači domaćeg sastava bili su zadovoljni igrom i rezultatima

Oba pogotka za Tottenham postigao je kapetan momčadi Harry Kane, prvi u 25., a drugi u 70. minuti, pa je tako hrvatski predstavnik doživio prvi poraz sezone u ovom Uefinom natjecanju.

Ništa neočekivano, jer Tottenham ima sedam puta vredniji igrački kadar od onoga koji na raspolaganju ima Zoran Mamić, a najskuplji Harry Kane procijenjen je na 120 milijuna eura, više nego cijeli Dinamo. Poslije pobjede nogometaši Tottenhama nisu skrivali zadovoljstvo rezultatom, ali su i dalje oprezni, nema u njihovim izjavama ni trunke bahatosti...

'Mislim da je Dinamo dobra momčad', zaključio je veznjak Erik Lamela nakon 90 minuta te kratko analizirao utakmicu:

'U drugom poluvremenu bili su puno agresivniji nego u prvom pa je bilo malo teže. Drugi pogodak za nas je bio vrlo važan. Bit će to teška utakmica u gostima. Ovo je veliko natjecanje. Dobra prilika za ovu momčad koja želi nešto osvojiti. Sretni smo zbog rezultata, dva pogotka kod kuće, a nismo primili gol. To je sjajno prije uzvrata.'

• +44
Tottenham Hotspur - NK Dinamo, osmina finala Europske lige 2020./21.; 11.3.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Adam Davy/PIXSELL

Na golu je siguran bio Hugo Lloris iako nije imao prevelikog posla...

'Uvijek hvalimo asistenta ili strijelca, ali nogomet je momčadski sport i potreban vam je dobar timski učinak da biste ostvarili pobjede. Noćas je to bio slučaj. Gubimo kao momčad, a pobjeđujemo kao momčad i ništa nije važnije od momčadi. Momčad ima više samopouzdanja. Istina je da smo imali loše rezultate između siječnja i veljače, ali ostali smo jaki i zajedno i danas smo tu gdje jesmo', rekao je golman Spursa te dodao:

Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

'Čeka nas finale Liga kupa, a u Europskoj ligi imamo drugu utakmicu koja će potvrditi našu dobru formu. Svaka utakmica je presudna u ovom razdoblju sezone. Ključna stvar je da smo sačuvali našu mrežu netaknutom. Vrlo je važno kad igrate prvu utakmicu kod kuće da ne primite gol. Mogli smo zabiti i treći, ali to nije gotovo i očekujemo tešku utakmicu u Hrvatskoj. U dobroj smo poziciji, ali svašta se može dogoditi.'

Uzvrat je sljedeći četvrtak na Maksimiru...