kvalifikacije za euro

[VIDEO/FOTO] Mladi Vatreni riješili pitanje pobjednika u prvom poluvremenu! Pogledajte kako su napunili gol Izraela

22.11.2022 u 14:12

Mlada reprezentacija Hrvatske U19 svladala je Izrael 3:0 u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo (prvi stupanj). Tako su izabranici Josipa Šimunića upisali važna tri boda nakon što su u prošlom kolu poraženi od Finske

Nakon 12 minuta Hrvatska je već imala vodstvo od 2:0. Mladu reprezentaciju Izraela načeo je već u drugoj minuti igrač minhenskog Bayerna Lovro Zvonarek uz malu pomoć protivničkog igrača.

Zvonarek je pucao iz slobodnog udarca, a lopta je pogodila jednog od igrača Izraela u živom zidu i završila je u mreži.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

U 12. minuti nakon ubačaja iz kornera zabio je glavom Brajković nakon što se atraktivno bacio na rubu peterca. Prekrasan gol i savršeno izvedena akcija mladih Vatrenih.

Nešto kasnije, točnije u 34. minuti, na 3:0 povećao je Zvonarek koji je briljirao u prvom poluvremenu. Ovaj put iskoristio je pogrešku golmana Izraela te je rutinski zabio kada je u noge dobio 'poklon loptu.'

U drugom poluvremenu Hrvatska je rutinski odradila posao za veliku pobjedu i tri boda. Nakon poraza od Finske 1:2 ova pobjeda bila im je imperativ i pokazali su karakter.

Sada su Hrvatska i Izrael na vrhu ljestvcie sa po šest bodova uz dodatak kako mladi Vatreni imaju gol razliku 10:2.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAXSport

Video sažetak utakmice pogledajte u prilogu:

• +7
Hrvatska - Izrael, nogomet, U-19, kvalifikacijski turnir za Europsko prvenstvo, 22.11.2022. Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac