ht prva liga - 8. kolo

[VIDEO/FOTO] Marko Livaja hat-trickom vodio Hajduk do pobjede kod Istre; Bili se izjednačili s vodećim Dinamom i Rijekom

12.09.2021 u 19:05

U dvoboju osmog kola Prve HNL Hajduk je na gostovanju u Puli pred 1.700 gledatelja pobijedio Istru 1961 sa 3:1 dostigavši na vrhu ljestvice Dinamo i Rijeku.

Nakon razočaranja i poraza od Rijeke, Hajduk se vratio na pobjednički kolosijek ostvarivši petu pobjedu u zadnjih šest kola.

Sve najvažnije dogodilo se u drugom poluvremenu, a junak susreta bio je trostruki strijelac Marko Livaja, koji je ove sezone zabio već šest golova.

Hajduk je stigao do prednosti u 51. minuti iz kaznenog udarca. Luka Marin je oborio Sahitija, sudac Dario Bel je dosudio jedanaesterac kojeg je Livaja sigurno realizirao.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Samo šest minuta kasnije Livaja je sam izborio novi kazneni udarac, a prekršaj je skrivio Einar Galilea. Napadač Hajduka je ponovno izveo kazneni udarac, promijenio je stranu, no Ivan Lučić je bio nemoćan.

Sjajnu predstavu Livaja je okrunio i trećim golom u 74. minuti na asistenciju Filipa Krovinovića. Hajdukov napadač sjurio se prema šesnaestercu suparnika i mirnim prizemnim udarcem uhvatio Lučića na krivoj nozi.

U posljednjim trenucima susreta Drena Beljo je smanjio na 1:3.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel, Arenasport