ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Lokomotiva je preokretom stigla do pobjede protiv Hrvatskog dragovoljca i prvog mjesta na prvenstvenoj ljestvici

30.07.2021 u 22:33

U prvoj utakmici 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva je u Kranjčevićevoj pobijedila Hrvatski dragovoljac 3:2 i zauzela vrh prvenstvene ljestvice. Poveo je Dragovoljac golom Veljače u 14. minuti, no Valentić u 40. minuti zabija autogol za 1:1. Za Lokomotivu potom zabijaju Miličević u 54. i Kačevenda u 80. minuti za 3:1. Dragovoljac je i 87. minuti smanjio na 3:2 golom Bagadura...

Lokomotiva je dominantnija od početka, u šestoj i sedmoj minuti dolazi do prvih prilika. Najprije je Kačavenda zaprijetio glavom nakon Pivarićevog udarca iz kuta, a onda je minutu kasnije Marić pucao pored gola Dragovoljca.

No u 14. minuti, igrači Hrvatskog dragovoljca u prvom ozbiljnijem prelasku na polovicu Lokomotive, dolaze u vodstvo. Veljača puca i dovodi Dragovoljac u vodstvo.

NK Lokomotiva - NK Hrvatski dragovoljac 0:1 Veljača 14' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Nakon toga do 40. minute Lokomotiva pokušava vršiti pritisak, no Dragovoljac ima igru, ali onda dolazi do izjednačenja. U pokušaju igrača Dragovoljca da blokiraju Pivarićev ubačaj, Valentić je ugurao loptu u vlastitu mrežu za 1:1.

NK Lokomotiva - NK Hrvatski dragovoljac 1:1 Valentić 40' (ag) Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel Arenasport

Drugo poluvrijeme počinje opet pritiskom Lokomotive koja u 54. minuti golom Miličevića s dvadesetak metara dolazi u vodstvo 2:1 nakon pogreške Bašića koji je loše ispucao loptu iz svog šesnaesterca i dodao je Miličeviću.

NK Lokomotiva - NK Hrvatski dragovoljac 2:1 Miličević 53' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Dragovoljac ima priliku u 65. minuti i pucao je Roca, ali pored gola.

Nakon duljeg razdoblja bez konkretnije akcije i s jedne i s druge strane Kačavenda u 80. minuti podiže na 3:1 nakon što je prešao dva igrača Dragovoljca.

NK Lokomotiva - NK Hrvatski dragovoljac 3:1 Kačavenda 80' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

No, tu nije bio kraj golijadi jer Dragovoljac smanjuje na 3:2 sedam minuta kasnije. Nakon kornera dolazi do gužve u kaznenom prostoru Lokomotive i najspretniji je Bagadur koji zabija za 3:2. Do kraja utakmice unatoč pritisku Hrvatski dragovoljac ne stiže do izjednačenja.

NK Lokomotiva - NK Hrvatski dragovoljac 3:2 Bagadur '87 Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Zahvaljujući ovoj pobjedi Lokomotiva je zauzela vrh ljestvice sa sedam bodova, dok je Hrvatski dragovoljac ostao na zadnjem mjestu bez bodova.

• +7
NK Lokomotiva - NK Hrvatski dragovoljac, 3. kolo, Hrvatski Telekom Prva liga, 30.7.2021. Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX
NK Lokomotiva - NK Hrvatski dragovoljac 3:2, izjave Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Lokomotiva - NK Hrvatski dragovoljac 3:2, sažetak Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Lokomotiva - Hrvatski dragovoljac 3:2

Strijelci: Valentić '40 (ag) , Miličević '54, Kačavenda '80 / Veljača '14, Bogadur '87

LOKOMOTIVA: Santini - Cipetić, Soldo, De Haas, Miličević - Cokaj, Marić - Aliyu (Vranjković '90), Kačavenda (Maleš '86), Pivarić (Stojković '75) - Dabro (Raul Florutz '86)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić . Majstorović (Martinez '77), Bagadur, Vulikić, Valentić - Hrvoj, Babin (Bašić '46) - Roca (Skorup '82), Petković (Perić '54), Teklić - Veljača (Karoglan '82)

Lokomotiva-Hrvatski dragovoljac3:2