TAKO KAŽU PRAVILA

[VIDEO/FOTO] Je li ovo moguće? Jedan od najljepših golova sezone vodi se kao autogol golmana Osijeka

24.10.2022 u 15:56

U 14. kolu SuperSport Hratske nogometne lige Varaždin je nakon 40 dana stigao do prvenstvene pobjede. Pred svojim su navijačima Varaždinci pobijedili Osijek 4:1.

Treći gol Varaždinaca pravo je remek djelo kojeg je potpisao Tonio Teklić golčinom s 30 metara u 41. minuti.

No, Hrvatski nogometni savez taj je gol pripisao golmanu Osijeka Ivici Ivušiću.

U službenom zapisniku kao strijelac nije upisan Teklić, već Ivušić koji je dirao loptu nakon što se ista odbila od grede. Tako je jedan od najljepših golova sezone zbog krutih propozicija pretvoren u autogol.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Varaždin je ovom pobjedom prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede u prvenstvu, imao je remi i tri poraza. Osijek je, pak, poražen nakon što je dobio pet ligaških utakmica u nizu.

• +16
Varaždin - Osijek, utakmica 14. kola Supersport HNL-a Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak

Osijek je poveo pogotkom Laszla Kleinheislera u 18. minuti, ali već do kraja poluvremena bilo je 3:1 za Varaždin nakon što su strijelci bili Ivan Posavec, Agon Elezi i Tonio Teklić. Na samom kraju konačnih 4:1 je postavio Niko Domjanić.

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.