ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Istra je stigla do treće pobjede ove sezone; Hrvatski dragovoljac još je jednom pao u Kranjčevićevoj

27.09.2021 u 20:25

U posljednjoj utakmici 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige u ponedjeljak je Istra 1961 u Kranjčevićevoj svladala Hrvatskog dragovoljca 1:0. Pobjednički gol zabio je Diona Drena Beljo u 20. minuti...

Gosti su prvi zaprijetili, u 3. minuti Serderov je pokušao s 20 metara, ali domaći golman Šubarić brani taj pokušaj.

Istra je povela u 20. minuti. Nakon prodora Mlinara po lijevom boku lopta je došla do Serderova, koji je ubacio za Diona Drena Belju, a on iz blizine zabija za vodstvo gostiju.

Hrvatski dragovoljac - Istra 1961 0:1 Beljo 20' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Istra je nakon vodstva u prvom poluvremenu kontrolirala igru i domaćini nisu uspijevali doći do situacija iz kojih bi ugrozili gol protivnika iz Pule. Najbolju situaciju da ugroze gol gostiju Hrvatski dragovoljac je imao u 44. minuti iz prekida s vrha šesnaesterca, ali udarac Pasaričeka nije bio precizan.

U drugom poluvremenu Istra nije bila tako napadački aktivna, a Dragovoljac početkom drugog poluvremena, u 49. minuti, pokušava preko Lukića, ali njegov udarac završio je pored gola.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +7
NK Hrvatski dragovoljac - NK Istra 1961, HT Prva liga, 27.9.2021. Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

U 63. minuti Petković je pretrčao polovicu igrališta, igrači Istre nisu ga mogli zaustaviti, na kraju je uspio i pucati s desetak metara iskosa, ali golman gostiju obranio je taj pokušaj.

U 69. minuti Bagadur si je stvorio prostor za udarac s 20 metara, bio je to dobar pokušaj, ali golman Istre još je jednom uspio sačuvati svoj gol.

NK Hrvatski dragovoljac - NK Istra 1961 0:1 sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Istra je u 79. minuti mogla doći do drugog gola, Bande je poveo kontranapad i servirao loptu za Serderova, koji se je spetljao i propala je prilika. U 90. minuti nakon greške Galilea veznjak Dragovoljca Mioč našao se dobroj situaciji iz koje je mogao zabiti, ali je lopta otišla daleko od gola.

NK Hrvatski dragovoljac - NK Istra 1961 0:1 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Istra je ovom pobjedom stigla na osmo mjesto s deset bodova, a Dragovoljac - koji je izgubio i četvrtu utakmicu na 'svom' terenu u Kranjčevićevoj - je posljednji s pet.