POBJEDNIČKA SVLAČIONICA

[VIDEO/FOTO] Hrvatski rukometaši nisu skrivali oduševljenje: Mi pretvaramo nemoguće u moguće, odigrali smo u deliriju...

13.03.2021 u 22:31

Hrvatska je u susretu 2. kola kvalifikacijskog turnira za plasman na Olimpijske igre u Montpellieru pobijedila Portugal s 25:24 (9:12), a hrvatski reprezentativci nisu skrivali oduševljenje što su nevjerojatnim preokretom ostali u igri za Tokio

Podsjećamo, hrvatski rukometaši pobijedili su dramatičnoj utakmici Portugal s 25:24 golom Luke Cindrića 20 sekundi prije kraja. Izabranici Hrvoja Horvata su se 'vratili iz mrtvih' jer su veći dio utakmice odigrali jako loše, a početkom drugog dijela gubili su sa šest razlike.

• +11
Hrvatska - Portugal, rukomet, kvalifikacije za Olimpijske igre, 13.3.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Sylvain THOMAS / AFP / Profimedia

'Izgleda da mi pretvaramo nemoguće stvari u moguće. Teška i zahtjevna utakmica protiv odlične ekipe koja je odigrala stvarno dobro i imala +6. Pokazali smo karakter i da je sve moguće', izjavio je vratar Marin Šego.

Marin Šego, izjave nakon Portugala, 13.3.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Hrvatski rukometni savez HRS

'Mogu reći da smo drugo poluvrijeme odigrali u deliriju, svjesni važnosti utakmice i onog što ona donosi ili odnosi. Uspjeli smo prenijeti ono što nas krasi, ono što mi volimo kod sebe i ono što kod nas vole ljudi i u tom naletu delirija svladati Portugal koji je u ogromnom naletu', kazao je Luka Šebetić.

Luka Šebetić, izjave nakon Portugala, 13.3.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Hrvatski rukometni savez HRS

'Nismo se predali, znamo da se utakmica igra 60 minuta. Izvukli smo pouku iz utakmice protiv Francuza u kojoj smo igrali 45 minuta na visokom nivou, a u 15 pali. Ista se stvar dogodila danas, samo u našu korist. Dajemo sve od sebe. Nema sutra, prekosutra ili za mjesec dana, turnir se igra sada i isplatili su se trud i upornost. Imamo veliki motiv, znamo za što igramo', dodao je Marko Mamić.

Marko Mamić, izjave nakon Portugala, 13.3.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Hrvatski rukometni savez HRS