HT PRVA LIGA- 35. kolo

[VIDEO/FOTO] Hajduk pobijedio u Šibeniku te ostao u igri za Europu; opet se vidjelo koliko Marko Livaja vrijedi Bijelima

16.05.2021 u 19:00

Nogometaši Hajduka golovima Marka Livaje i Marina Jakoliša došli su do pobjede 2:0 na Šubićevcu nad Šibenikom. Gosti iz Splita tako su ostali u igri za mjesto koje im u sljedećoj sezoni nosi nastup u europskom natjecanju

Hajduk je kolo prije kraja ostao na petom mjestu, no ima samo bod manje od Rijeke, dok trećeplasirana Gorica ima dva boda više, ali i susret manje s Dinamom.

Splićani će u posljednjem kolu dočekati Lokomotivu, dok će Rijeka i Gorica međusobno odmjeriti snage.

Šibenik, koji je bezbrižan na šestom mjestu, je prvi zaprijetio. U trećoj minuti sa 20-tak metara je pucao Sahiti, ali je pucao pored gola. U osmoj minuti udarac je okušao i Deni Jurić, ali niti on nije bio precizan.

Hajduk je prvu priliku imao u 14. minuti. Vušković je imao slobodnjak sa 20-ak metara, ali je i on loše pucao.

Gosti su u 29. minuti imali sjajnu priliku. Fossati je poslao dugačku loptu prema Livaji, međutim napadač Hajduka nije najbolje reagirao. Samo tri minute kasnije Šibenik je imao zicer. Suad Sahiti je izbio sam pred Kalinića i zaobišao ga, a onda iz teškog kuta umjesto praznoga gola pogodio vratnicu.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Pogodak smo napokon vidjeli u 57. minuti, Biuk je ubacio iz kornera, a Livaja glavom zabio za vodstvo Bijelih. Šibenik je bio blizu izjednačenja u 67. minuti, kada je s ruba kaznenog prostora pucao Alvaro Martin, no Kalinić je odbio u korner.

Hajduk je u 71. minuti povećao prednost na 2:0. Jurić je sjajno proigrao Jakoliša koji je izašao sam pred Rogića i pogodio za potvrdu pobjede Hajduka.