ZA PAMĆENJE

[VIDEO/FOTO] Dragovoljac izvukao bod kod Gorice u povijesnoj utakmici HT Prve lige; Hrvatska je postala peta europska država u kojoj se to dogodilo

10.09.2021 u 22:00

U prvoj utakmici osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige, Gorica i Hrvatski dragovoljac odigrali su 1:1, a po prvi puta je pravdu dijelila sutkinja - Ivana Martinčić

Dragovoljac je pod vodstvom novog trenera Davora Mladine u sedmom kolu došao do prve prvenstvene pobjede kod Slaven Belupa, a sada je izvukao bod kod Gorice.

Domaćin je bio bolji, u prvom dijelu pogodio je gredu (Stojanovski 35.), u 56. minuti mu je VAR poništio gol zbog zaleđa u kojem je bio Stojanovski, a sedam minuta kasnije Gorica nije iskoristila ni kazneni udarac, jer je Lovrićev udarac s bijele točke zaustavio vratar Šubarić.

• +5
Gorica - Hrvatski dragovoljac, 8. kolo HT Prve lige, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

Ipak u 64. minuti Rendulićeva družina pronašla je način kako da zatrese mrežu. Lovrić je ubacio, a na drugoj strani uklizavanjem je Babec zakucao loptu u mrežu.

Gorica - Hrvatski dragovoljac 1:0 (Hrvoje Babec, 64) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Vodstvo domaćeg sastava nije dugo trajalo, jer je u 73. minuti na drugoj vratnici sam ostao Štrkalj te je poentirao za izjednačenje 1:1.

Gorica - Hrvatski dragovoljac 1:1 (Tomislav Štrkalj, 73) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

U 81. Gorici je zbog zaleđa opravdano poništen još jedan pogodak, ovoga puta nesuđeni strijelac bo je Matar. Gorica je ostala peta s 13 bodova koliko imaju i četiri prva kluba na ljestvici, Dinamo, Rijeka, Hajduk i Osijek, dok je Dragovoljac i dalje zadnji sa četiri boda.

Ova utakmica ostat će upisana u povijesti hrvatskog nogometa. Naime, Ivana Martinčić postala je prva žena u ulozi glavnog suca jedne utakmice Hrvatski Telekom Prve lige. Hrvatski nogometni savez time je postao dio elite, jer se još samo četiri europske države, Francuska, Češka, Wales i Ukrajina, mogu pohvaliti činjenicom da u prvom stupnju natjecanja sude žene.