ht prva liga - 17. kolo

[VIDEO/FOTO] Dinamo opasno živio na Šubićevcu, a da nije bilo Stefana Perića kući bi se vratio sa samo jednim bodom

28.11.2021 u 16:58

U posljednjoj utakmici 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige, oslabljeni Dinamo gostovao je na Šubićevcu. No, unatoč problemima s ozljedama igrača, Krznar je sastavio ekipu koja je stigla do pobjede 2:1 nad Šibenikom

Nakon poraza od Lokomotive (0:1), te neodlučenih ishoda protiv Osijeka (1:1) i Genka (1:1), Modri su napokon slavili.

U utakmici igranoj po jakoj kiši za Dinamo su zabili Luka Ivanušec (19) i Stefan Perić (80-ag), a za Šibenik je strijelac bio Marin Jakoliš (75).

Dinamo je ogled na Šubićevcu započeo sa svega četvoricom igrača koji su u četvrtak zaigrali protiv Genta u Europskoj ligi. Startali su Josip Mišić, Luka Menalo, Luka Ivanušec i Bruno Petković.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 4. minuti. Mišić je ubacio u peterac, no domaća obrana je počistila ispred Petkovića. U devetoj minuti ubacio je Andrić, no Menalo je zakasnio.

Dinamo je poveo je u 19. minuti nakon sjajne akcije. Mišić je uposlio Petkovića na desnom boku, ovaj povratnom loptom uposlio Ivanušeca koji je zabio pored nemoćnog Rogića za 1:0.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel, Arenasport

Do kraja poluvremena vidjeli smo još jednu lijepu priliku Dinama, u 39. minuti Marko Bulat je mogao zatresti mrežu svog bivšeg kluba, ali je pucao preko gola.

U nastavku susreta domaćin je zaigrao nešto ofenzivnije i uspio je izjednačiti u 74. minuti. Delić je uputio loptu prema naprijed, Ristovski nije najbolje reagirao, a Jakoliš je primio loptu u kaznenom prostoru, te lijepo pogodio za 1:1.

No radost domaćina kratko je trajala. Pet minuta kasnije Mišić je ubacio iz prekida, a Stefan Perić nesretno pogodio vlastitu mrežu za novo vodstvo, odnosno ukupnu pobjedu Modrih.