ht prva liga - 6. kolo

[VIDEO/FOTO] Rijeka kaznila promašeni penal Brune Petkovića; Lončar i Andrijašević šokirali 'modre' i zakomplicirali borbu za vrh tablice

19.01.2021 u 20:05

Dinamo i Rijeka nastavak sezone otvorili su zaostalom utakmicom 6. kola HT Prve lige, a koja se trebala igrati još u rujnu. Iako je Dinamo bio bolji sve do 53. minute, odnosno promašenog penala Brune Petkovića, Rijeka je uspjela dva puta matirati Dominika Livakovića i stići do pobjede 2:0

Nakon ravnopravnog i prilikama siromašnog prvog poluvremena, nastavak je donio mnogo uzbuđenja. Prvi je priliku za vodstvo imao Dinamo kada je sudac Strukan nakon prekršaja Štefulja na Kastratiju u kaznenom prostoru Rijeke dosudio 11-erac za Dinamo.

No, prilično mlak prizemni udarac Brune Petkovića, golman Rijeke Ivan Nevistić je uspio obraniti.

Riječani su znali kazniti taj Dinamov promašaj, u 66. minuti Menalo je uspio dohvatiti jedno dubinsko proigravanje Kulenovića, pobjeći Moharramiju i povratnom loptom poslužiti natrčalog Lončara koji je preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora svladao Livakovića.

Gosti su ubrzo udvostručili prednost, Galović je izbacio Lončara na lijevom krilu, uslijedilo je lijepo proigravanje za Andrijaševića koji je snažnim udarcem zakucao loptu pod gredu nemoćnog vratara domaćih.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +21
Dinamo - Rijeka (6. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX
Istra 1961Gorica1:1
Dinamo ZagrebRijeka0:2