ČETIRI POGOTKA

[VIDEO/FOTO] Derbi začelja HT Prve lige pripao Istri 1961 pa je sada Lokomotiva postala 'fenjeraš' prvenstva

10.03.2021 u 19:24

U zaostaloj utakmici 16. kola Hrvatski Telekom prve lige u Puli su nogometaši Istre 1961 su pobijedili Lokomotivu s 3:1 i više nisu posljednja momčad lige

Derbi začelja pripao je Puljanima i dvostrukom strijelcu Antoniu Ivančiću, a Istra je ubilježila petu pobjedu u prvenstvu.

Puljani su poveli u 20. minuti nakon precizne akcije koju je udarcem s desetak metara završio Antonio Ivančić.

Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Iz njihove prve šanse igrači Lokomotive su izjednačili u 28. minuti kada je Marić namjestio loptu Irfanu Hadžiću, koji glavom postiže gol.

U 41. minuti Matej Vuk se iskupio za veliki promašaj u 15. minuti i na asistenciju Hare ponovno doveo domaće u vodstvo.

U 53. minuti Ivančić postiže svoj drugi gol i to dosta sretno, iz drugog pokušaja nakon što mu je prvi blokiran i to nakon što je prošao 40-tak metara.

Ovom pobjedom Istra se bodovno izjednačila s Lokomotivom, a aktualni doprvak je preuzeo 'fenjer' HT Prve lige.

Dvoboj se igrao na stadionu Aldo Drosina, a sudio je Strukan.