ht prva liga - 26. kolo

[VIDEO] 'Farmaceuti' s dva prekrasna gola nanijeli Interu peti uzastopni poraz

07.03.2020 u 16:50

U prvoj utakmici 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige snage su odmjerili zaprešićki Inter te koprivnički Slaven Belupo, a pobjedu 2:0 odnijeli su gosti s dva prekrasna gola

Iako Slaven Belupo nije u zoni najugroženijih, bodovna prednost momčadi iz Koprivnice nad ostalim 'davljenicima', ipak nije tako velika, pa smo ovaj okršaj i nazvali derbijem začelja.

Malobrojni gledatelji u Zaprešiću vidjeli su dopadljivu nogometnu predstavu, jedino što su više razloga za slavlje imali gosti.

Stipićeva momčad u prvom je poluvremenu bila konkretnija, a što je još važnije i preciznija. Jer s dva prekrasna gola, prvog Brune Bogojevića u 28. minuti, a potom i Karla Lulića u 43. minuti, Slaven Belupo vodio je 2:0.

Svoje prigode u prvom dijelu imali su i domaćini, ali prvo je udarac Serderova, samo minutu nakon što je Bogojević poentirao, obranio Filipović.

Drugu odličnu prigodu u prvom poluvremenu, 60-tak sekundi prije nego je zabio Lulić, imao je Zamouri, ali na gol-crti se ukazao Paracki i spriječio loptu da uđe u mrežu.

U drugom poluvremenu Inter je krenuo još agresivnije prema golu suparnika, pa bilježimo nekoliko poluprigoda, od kojih je najopasnija bila onu koju je imao Conev u 65. minuti. U 75. minuti dobro je pucao i Komnen Andrić, ali je njegov udarac bio je slab za Filipovića.

Gosti su se pak mogli riješiti svih briga u 74. minuti, ali udarac glavom Ivana Krstanovića otišao je koji centimetar od stative Frelihova gola.

Sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Emisiju 'Prva liga' možete gledati odmah nakon završetka posljednje utakmice kola. Više informacija OVDJE