OPTIMIZAM S POKRIĆEM

Vida: U Kragujevcu nas zanima samo pobjeda

11.08.2010 u 20:16

Nakon rezultatski uvjerljive pobjede (4:1) nad Norveškom mladi hrvatski reprezentativci odisali su očekivanim optimizmom. Za plasman u nokaut-fazu kvalifikacija za Euro 2011. u Švedskoj dovoljan im je bod u zadnjem kolu protiv otpisane Srbije u Kragujevcu

Dejan Lovren, dvostruki strijelac:

'Nije bitno što sam ih ja zabio, važno je da je momčad upisala nove bodove. Posrećilo mi se da sam se nalazio na pravom mjestu, i to je to. U nastavku smo pali, a razlozi su fizičke prirode, ali rutinski smo priveli posao kraju. Mislim da je ispadanjem Srbije ovaj dio posla gotov, da ćemo bod sigurno uzeti, ali jednako nam je jasno da ćemo ga morati itekako zavrijediti.'

Mirko Oremuš:

'Ova pobjeda nam je bila neophodna zbog kiksa protiv Slovačke i posao smo odradili dobro. Šteta zbog tog remija, mogli smo i opušteno ići u Srbiju, ali bit će i ovako dobro. Važno je da nismo kiksali nakon njihovog gola i da smo ostali dovoljno pribrani i da rezultatski to dobro izgleda.'

Ivan Kelava, vratar:

'Na kraju je ispala uvjerljiva pobjeda, što se početkom drugog poluvremena baš i nije činilo. Situacija iz 80. minute je sasvim čista, penala nije bilo. Zatvorio sam mu put i on se možda zabio u moju nogu, ali ni govora nema o jedanaestercu. Zna se da sam ja iskren po tom pitanju, a i inače', govorio je kroz osmjeh pokazujući tetovažu Isusa na podlaktici.

Ivan Perišić:

'Zbog vrućine je bila teška utakmica, meni pogotovo jer u Bruggeu je sada deset do 15 stupnjeva. Zabili smo gol na vrijeme i zasluženo trijumfirali, a sada idemo u Srbiju po pobjedu da se slučajno nešto ne bi zakompliciralo. Zabio sam Partizanu u Beogradu, kamo sreće da mi se otvori i u Kragujevcu.'

Domagoj Vida:

'Nije baš bilo lagano, ali najvažniji je rezultat. Dobro smo otvorili, ali u drugom poluvremenu smo gubili kisik i snagu, što nam nije opravdanje, ali fizički smo se mučili. Falili su nam neki igrači i ako se oni (Rakitić, Kalinić…) vrate, bit ćemo još jači. U Srbiji nas ne zanima nikakav bod, ići ćemo na pobjedu. Znamo što nas očekuje u Kragujevcu, ali ignorirat ćemo atmosferu i truditi se razviti svoju igru.'

Dražen Ladić, izbornik:

'Do poluvremena smo mogli voditi i većom razlikom, a u svlačionici su igrači doslovno popadali od umora. U drugom poluvremenu nije bilo efekta lako ćemo – pad igre uzrokovao je nedostatak snage. Rijetko sam ovako zadovoljan kao danas, a posebno želim pohvaliti Vukušića koji inače nije u prvom planu zbog Kalinića, ali danas je požrtvovnošću i kontinuiranom trkom propisno namučio protivničku obranu. Što se nedostataka tiče, trebamo poraditi na povratnim loptama, koje moraju biti jednostavnije, te bolje koristiti prostor za proboj po krilima ako se za to ukaže prilika kao što se danas ukazivala.'