PROPUSTILI 'ZICER'

Veliki šok za Zvezdu, popravni ih čeka u - Zagrebu

31.03.2016 u 22:12

Košarkaši Crvene zvezde imali su već pripremljeno slavlje za najveći europski uspjeh u posljednjih 20-ak godina, no ispostavilo se da je to bio 'ražanj bez zeca'

U beogradsku Arenu, pred 18.000 bučnih navijača, došla je otpisana turska Darušafaka i pokazala da nije slučajno sudionik druge euroligaške faze. Oduprli su se pritisku i čvrstoj igri domaćeg sastava, te u drugom poluvremenu preuzeli kontrolu sve do konaćnih, lakih 80:61.

Dvoboj je bio prekinut na 15 minuta tijekom prve četvrtine kada je Zirbes zakucavanjem 'onesposobio' semafor iznad table, a na kraju dvoboja statistika pokazuje da su najzaslužniji za iznenađujuće slavlje Turaka bili Wilbekin (19) i Gordon (14), dok domaćinu nisu pomogla dobra izdanja Millera (18) i Dangubića (14).

Zvezda je ovom pobjedom imala mogućnost kolo prije kraja izboriti plasman u četvrtfinale Eurolige, no sada im se fokus seli na istanbulski derbi. Ukoliko Efes kao gost svlada Fenerbahče (koji je siguran na vrhu ljestvice), u posljednje kolo će Efes i Beograđani ući poravnati s dodatkom da Zvezda ima prednost u slučaju istog broja bodova.

U zadnjem kolu trebala bi im pobjeda kod Cedevite u Zagrebu, ili pobjeda Panathinaikosa kod Efesa.

Sažetak prvog poluvremena, prije Zvezdinog potopa...