NHL

Veliki preokreti Columbusa i Chicaga

14.02.2015 u 08:36

U najzanimljivijoj utakmici večeri u NHL ligi Columbus Blue Jackets su nakon produžetka pobijedili Philadelphia Flyerse 4:3 premda su sredinom posljednje trećine gubili 1:3

Flyersi su vodili 1:0, 2:1 i 3:1, no nisu uspjeli sačuvati vodstvo. Columbus je izjednačio na 3:3 četiri minute prije kraja susreta golom Cama Atkinsona, a potom u produžetku golom Artema Anisimova izborio pobjedu. Bio je to prvi pogodak Anisova nakon 20 utakmica posta. Strijelci za Blue Jacketse bili su i Brandon Dubinsky i Jared Boll, dok su strijelci za goste bili Wayne Simmonds (2) i Sean Couturier.

Zanimljivo, bila je to prva pobjeda Columbusa ove sezone u kojoj su uspjeli preokrenuti rezultat u trećoj dionici. U dosadašnjih 20 utakmica u kojima su gubili nakon prve dvije dionice svih 20 su i izgubili.

'Pokazali smo da se i mi možemo vratiti u meč. Meni je napokon pala tona koju sam tjednima nosio na leđima. Napokon sam zabio pogodak, sada će biti malo lakše', kazao je Anisimov

Bila je to 24. pobjeda Columbusa koji se nalazi na 12. mjestu Istoka i teško će do plasmana u doigravanje. Flyersi su dvije stepenice više i još se nadaju 'play-offu'.

Utakmicu je okrenuo i Chicago koji je nakon dvije trećine gubio 0:1 od New Jersey Devilsa. Dvoboj su okrenuli pogodak i asistencija veterana Mariana Hosse. Bio je to sedmi Hossin pogodak u posljednja četiri susreta. Devilsi su poveli golom Petera Harrolda u prvoj trećini, a potom u drugoj sačuvali mrežu. Izjednačio je Hossa u 41. minuti, a zatim tri minute kasnije asistirao Jonathanu Toewsu za vodstvo Blackhawksa. Pobjedu Chicaga potvrdio je Kris Versteeg u prazan gol u zadnjim trenucima susreta.

'Kada si prepun samopouzdanja tada te pak sluša. Mene je očito krenulo', kazao je 36-godišnji Slovak. Chicago je trenutačno na četvrtom mjestu Zapadne konferencije s osam bodova manje od lidera Nashvillea. Devilsi drže 13. poziciju na Istoku.

Vancouver Canucksi su na krilima Shawna Matthiasa pobijedili Boston Bruinse 5:2 ostvarivši važnu pobjedu u lovu na doigravanje. Matthias je postigao tri gola upisavši prvi 'hat-trick' u karijeri, a strijelci za kanadski sastav bili su i Radim Vrbata, te Jannik Hansen. Golove za Boston postigli su Patrice Bergeron i Chris Kelly. Ovom pobjedom Vancouver se probio na sedmu poziciju Zapada, dok je Boston i dalje osmi na Istoku.

8. Calgary 55 20 10 3 22 63
9. Minnesota 54 23 4 7 20 61