SERIE A

Veliki preokret u Italiji; Hrvat presudio nogometnom velikanu i to na njegovom terenu

22.04.2019 u 21:05

Hrvatski veznjak Mario Pašalić bio je strijelac pobjedničkog pogotka za Atalantu za 2:1 (0:1) pobjedu na gostovanju kod Napolija u susretu 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva

Pašalić je u 80. minuti preciznim prizemnim udarcem sa 10-ak metara iskosa s lijeve strane pogodio suprotni kut domaćih vrata, a sjajno mu je petom asistirao Zapata.

Bio je ovo treći ovosezonski prvenstveni pogodak Pašalića koji je odigrao svih 90 minuta.

Inače, Napoli je poveo u 28. minuti sretnim pogotkom Mertensa, a za goste je poravnao Zapata u 67. minuti.

Ovom pobjedom Atalanta se bodovno poravnala na četvrtom mjestu s Milanom, oba sastava imaju po 56 bodova, jedan više od šeste Rome, dok je Napoli drugi sa 67 bodova, šest više od trećeg Intera.

Juventus je sa 87 bodova osigurao svoj 35. "scudetto" ukupno, a osmi zaredom.