serie A

Krizu milanskog Intera produbila 15. momčad lige, Hamšik prestigao Maradonu

23.12.2017 u 17:21

Milanski Inter evidentno je u krizi. Jer osim slabašnog trećeligaša Pordenonea, kojeg su pobijedili u kupu ali tek nakon penala, Inter već tri kola nije upisao pobjedu. A posebno bolan bio je subotnji poraz 0:1 (k)od Sassuola, koji je do ovog kola bio 15. na tablici

Nakon remija s Juventusom, a potom i teškog domaćeg poraza od Udinesea, ove je subote milanski Inter doživio i poraz kod Sassuola.

• +6
Serie A, Sassuolo - Inter Milano Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Alessandro Garofalo

Istina, minimalan, no Inter igrom baš i nije impresionirao, tako da može žaliti tek za propuštenim kaznenim udarcem kojeg je u 49. minuti propustio realizirati Mauro Icardi.

Domaći su slavili sa 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Diego Falcinelli (34).

Ivan Perišić igrao je čitavu utakmicu, dok je Marcelo Brozović odigrao prvo poluvrijeme za Inter

Za razliku od Intera, Napili svoj pohod prema naslovu prvaka nastavlja sigurnim koracima.

Ovog puta slavili su 3:2 protiv Sampdorije, s time da što je svih pet golova postignuto u prvom poluvremenu.

Gosti iz Đenove dva su puta vodili golovima Gastona Ramireza (2) i Fabija Quagliarelle (27-11m), no domaći su uspijevali izjednačavati preko Allana (16) i Lorenza Insignea (33), da bi Hamšik (39) doveo Napoli u vodstvo. Iako je u tom trenutku do kraja utakmice ostalo više od 50 minuta, tih 3:2 se više nije mijenjalo.

Bio je ovo Hamšikov 116. pogodak u dresu Napolija kojim je nadmašio legendarnog Argentinca Diega Maradonu s kojim je do subote bio surekorder.

Napoli je utakmicu okončao s igračem manje jer je u 77. minuti zbog dva žuta kartona isključen Mario Rui.

Marko Rog ostao je na klupi Napolitanaca koji sada imaju 45 bodova, četiri više uz utakmicu više od drugog Juventusa. Sampdoria, za koju je Ivan Strinić igrao do 84. minute, ostala je šesta sa 27 bodova.

Udinese je lakoćom s 4:0 (2:0) na svom terenu nadigrao Veronu. Strijelci su bili Barak (27, 68), Widmer (44) i Lasagna (80). Andrija Balić igrao je za Udinese od 82. minute, dok je Stipe Perica ostao na klupi domaćih koji su sada osmi sa 24 boda, dok je Verona pretposljednja, 19. sa 13.

Mario Budimir igrao je do 83. minute za Crotone koji je pretrpio težak 0:4 poraz na gostovanju kod Lazija. Golove za domaće postigli su Lukaku (55), Immobile (78), Lulić (86) i Anderson (89).