SUDAČKA POGREŠKA

Velika krađa u Sevill: Barceloni poništen regularan gol

29.01.2017 u 15:10

Barcelona je u 20. kolu španjolskog nogometnog prvenstva u gostima kod Betisa odigrala 1:1. Utakmicu je obilježio nevjerojatni sudački previd, Barci nije priznat regularno zabijeni gol...

Nanizala je Barcelona pet pobjeda u svim natjecanjima, no gostovanje u 20. kolu Primere kod Betisa u Sevilli Katalonci će dugo pamtiti. Odigrali su nogometaši Luisa Suareza tek prosječnu utakmicu, Betis je istrčao hrabro i bez previše respekta iako je od Barcelone izgubio posljednjih sedam međusobnih susreta!

Domaćina je u 75. minuti u vodstvo doveo Alex Alegria, a potom je nastao pravi kaos. Glavni sudac utakmice Alejandro Hernandez, kao ni njegovi pomoćnici, nisu vidjeli da je Andre Gomes zabio čisti gol za 1:1. Branič Betisa Aissa Mandi loptu je iz vlastitog gola uspio ispucati, ali ona je barem za metar bila iza crte!

Za izjednačenje i vrijedan bod Barcelone zabio je Luis Suarez u 90. minuti na asistenciju Lea Messija. No, Barcelona je na utakmici zakinuta za jedanaesterac koji nije suđen na Neymaru, a Betis je tijekom 90 minuta imao nekoliko sjajnih prilika da dotuče Katalonce. Najbolju je propustio strijelac Alegria koji je pogodio prečku...

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu i zaradio žuti karton.