ep u džudu

Velika fešta u Zagrebu: Barbara Matić nakon tri bronce osvojila europsko zlato

26.04.2024 u 19:23

Najbolja hrvatska džudašica i dvostruka svjetska prvakinja Barbara Matić osvojila je svoju prvu zlatnu medalju na europskim prvenstvima pobijedivši u zagrebačkoj Areni u finalu kategorije do 70 kg Grkinju Elisavet Teltsidou.

Za 29-godišnju Splićanku ovo je ukupno četvrto odličje s kontinentalnih natjecanja u seniorskoj konkurenciji, a do sada je imala tri bronce.

Uspjeh hrvatskih džudašica pred domaćim navijačima upotpunila je Samoborka Lara Cvjetko koja je u istoj kategoriji osvojila brončano odličje, a do njega je došla bez borbe, jer je Njemica Miriam Butkereit morala predati dvoboj za broncu zbog ozljede.

• +7
Barbara Matić prvakinja Europe Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

Nažalost, bez brončane medalje je ostala Katarina Krišto u kategoriji do 63 kg. U borbi za broncu pobijedila ju je Talijanka Savita Russo nakon gotovo osam minuta iscrpljujuće borbe.