ABA LIGA

Važna pobjeda Zadra protiv FMP-a; poruka Tornada

15.01.2018 u 23:16

Košarkaši Zadra u svojoj su dvorani na Višnjiku svladali FMP sa 83:77 (22-25, 19-19, 25-12, 17-21) u posljednjoj utakmici 16. kola regionalne ABA lige

Gosti su na poluvremenu imali tri koša prednosti (44:41), ali su Zadrani odličnom trećom dionicom (25:12) preokrenuli dvoboj. U 33. minuti domaća je momčad stigla i do +15 (73:58), ali je tada kod Zadrana nastupila realizatorska kriza, u kojoj su pet minuta ostali bez koša, pa se FMP serijom 11-0 približio na samo četiri koša zaostatka.

• +5
Zadar - FMP, 16. kolo ABA lige, 2017/18. Izvor: Cropix / Autor: Jure Miskovic / CROPIX

Ipak, preciznim izvođenjem slobodnih bacanja u završne tri minute Zadrani su spriječili potpuni preokret te na kraju slavili sa 83:77. Ive Ivanov sa 18 koševa i Luka Božić sa 17 poena bili su najbolji strijelci Zadra, dok je goste sa 17 koševa predvodio Filip Čović.

Zadar se osmom pobjedom izjednačio sa Partizanom i sada je na šestom mjestu, s pobjedom manje od četvrtoplasiranog Mornara, koji sljedećeg ponedjeljka gostuje u Zadru u 17. kolu. Vodeća Budućnost ima učinak 14-2, Crvena zvezda je druga sa 13-3, a Cedevita treća sa 12-4. Cibona je s učinkom 6-10 na devetom mjestu.