kvalifikacije za EURO

Pogledajte kako su 'vatrene' na gostovanju u Walesu doživjele težak poraz

05.04.2024 u 22:45

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija teškim je 4-0 porazom na gostovanju kod Walesa u Wrexhamu započela svoj nastup u skupini B4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se održati u Švicarskoj od 2. do 27. srpnja 2025.

Za Hrvatsku su kobna bila otvaranja oba poluvremena, kapetanica domaćih Jessica Fishlock (4, 49) zabijala je za 1-0 i 2-0 u 4. minuti kako prvog tako i drugog dijela.

A u drugom poluvremenu su ubrzo nakon svoje kapetanice golove postigle i Rachel Rowe (51) te Angharad James (56).

Wales - Hrvatska 4:0, nogometašice, kvalifikacije za EURO, 5.4.2024. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport / Croatel

U drugoj utakmici ove skupine Ukrajina je svladala Kosovo 2-0.

Izabranice Nenada Gračana će u 2. kolu u utorak u Zaprešiću dočekati Ukrajinu.

• +6
Wales - Hrvatska 4:0, nogometašice, kvalifikacije za EURO, 5.4.2024. Izvor: Profimedia / Autor: Nick Potts / PA Images / Profimedia

Za plasman u drugi krug kvalifikacija potrebno je izbjeći posljednje mjesto u skupini jer će pobjednici svih četiriju skupina te dvije najbolje drugoplasirane ekipe u toj fazi igrati igrati protiv četiriju trećeplasiranih i preostalih dviju drugoplasiranih selekcija.