barakude love medalju

Hrvatski vaterpolisti uvjerljivo poraženi od Španjolske u borbi za prvo mjesto u skupini; Barakude u četvrtfinalu igraju protiv Mađarske

• V.R.
  • Zadnja izmjena 02.08.2021 09:35
  • Objavljeno 02.08.2021 u 08:33

Hrvatski vaterpolisti uvjerljivo su poraženi od Španjolske 8:4 (2:1, 1:0, 4:2, 1:1) u posljednjoj utakmici u skupini na Olimpijskim igrama u Tokiju. Pobjeda Španjolskoj donosi prvo mjesto u skupini i lakšeg protivnika u četvrtfinalu, a to je SAD, a Barakudama će protivnik u četvrtfinalu biti Mađarska

Obzirom na rasplet u skupini i prije početka utakmice bilo je jasno da Barakude čeka dvoboj protiv Španjolske za prvo mjesto u skupini.

No, Španjolska - koja je izgledala jako dobro - će u četvrtfinalu igrati protiv SAD-a, a Barakudama će protivnik u četvrtfinalu biti nezgodna Mađarska. Treba reći kako za Hrvatsku nije igrao Paolo Obradović zbog ozljede.

TIJEK UTAKMICE: Španjolska - Hrvatska 8:4 (2:1, 1:0, 4:2, 1:1)

Četvrta četvrtina:

• Gotova je utakmica. Španjolci su pobijedili 8:4
  • Španjolci su jedina reprezentacija koja ima sve pobjede na OI. Održali su nam lekciju
  • Španjolci opet zabijaju, vode 8:4. Sada je jasno da će Španjolci biti prvi u skupini. Do kraja je ostalo dvije minute.
  • Lijepa akcija Barakuda, Fatović zabija i smanjuje na 7:4
  • Na golu Hrvatske sada je Ivan Marcelić.

Treća četvrtina:

• Španjolci zabijaju za 7:3! Munarriz odvodi Španjolce na četiri gola razlike!
  • Španjolska vodi 6:3. Najveća prednost za Španjolce na utakmici (+3). Loše ovo izgleda
  • Španjolska vodi 5:3. Zabio je Mallarach. Velike probleme rade nam Španjolci
  • Granados zabija sjajan gol za vodstvo Španjolske 4:2. Ali odmah uzvraća Bukić. Sjajan gol!

• Hrvatska je bez gola u prve četiri minute. Dva puta su naši pogodili okvir gola
  • Vrlo se čvrsto igra u obrani. Španjolci su poveli 1:0 iz peterca. Loš početak naših, Španjolska ubrzo zabija iz igre za 2:0. Nakon toga Bijač brani peterac!