CITY DEMOLIRAO TOPNIKE

Uživajte: Upravo fantastični engleski derbi!

14.12.2013 u 16:49

Manchester City savladao je Arsenal 6-3 u derbiju 16. kola engleskog nogometnog prvenstva na Etihadu i tako 'topnicima' nanio treći ovosezonski poraz

Bila je to sjajna utakmica, puna lijepih poteza na obje strane uz pregršt golova, a City je nastavio mljeti suparnike na domaćem travnjaku ove sezone i upisao osmu pobjedu u isto toliko susreta uz pritom čak 35 postignutih gola. Do ove je utakmice Arsenal imao najbolju obranu lige, te su primili 11 golova u 15 susreta, a sada je njihov vratar Wojciech Szczesny čak šest puta vadio loptu iz svoje mreže.

Započelo je golom Sergija Agüera u 14. minuti. Iz kornera je ubacio Samir Nasri, glavom je na drugu vratnicu prebacio Martin Demichelis, a argentinski je napadač s ruba peterca volejem proparao mrežu. Ubrzo je potom, u 31. minuti izjednačio Theo Walcott, koji je postigao oba gola za Arsenal u današnjem susretu. Walcott je prvo oteo loptu Yayi Toureu na sredini, a kasnije je stigao i završiti akciju nakon proigravanja Mesuta Özila, udarcem s ruba kaznenog prostora.

U 39. minuti City ponovo vodi, a strijelac je Alvaro Negredo iz neposredne blizine nakon sjajnog proigravanja Pabla Zabalete s desne strane i sa rezultatom 2-1 za domaćine se otišlo na odmor. Početkom nastavka duboko na svojoj polovici Arsenal gubi loptu nakon netočnog dodavanja Özila za Mathieua Flaminija, a Fernandinho dalekometnim preciznim udarcem postiže svoj prvijenac za City.

Engleska 1. liga, 16. kolo
Manchester City 6 3 Arsenal
Strijelci
1:0 S. Agüero (14') 1:1 T. Walcott (31')
2:1 Ă. Negredo (39') 3:1 Fernandinho (50')
3:2 T. Walcott (63') 4:2 D. Silva (66')
5:2 Fernandinho (88') 6:2 Y. Touré (11m, 90')
W. Szczesny 90'

Uspio se Arsenal ponovo vratiti na gol zaostatka lijepim golom Walcotta na proigravanje Aarona Ramseyja, ali već šest minuta kasnije David Silva je s ruba peterca postavio 4-2 nakon dodavanja Jesusa Navasa. Na 5-2 za City postavio je Fernandinho svojim drugim golom u 88. minuti, a posljednja su dva gola postignuta duboko u sudačkoj nadoknadi. Prvo je Per Mertesacker zabio za Arsenal glavom nakon ubacivanja iz kornera, da bi potom City postavio konačnih 6-3 iz jedanaesterca koji je izborio James Milner nakon prekršaja Szczesnyja.