SuperSport HNL

Utučeni Zoran Zekić nije skrivao razočaranje nakon teškog poraza: Ovo je bolno...

10.03.2024 u 18:30

Osijek je na Rujevici u derbiju 26. kola SuperSport HNL-a od Rijeke izgubio 3:0. Trener Osijeka Zoran Zekić nakon teškog poraza nije imao razloga za zadovoljstvo

'Moram reći da smo 20 minuta bili bolji. Imali smo šansu i posjed, a onda smo postali neozbiljni. Previše je bilo nekih situacija. Iz gol-auta smo predali loptu, ostali smo nisko s dvama stoperima, nismo suzili...', pričao je razočarani trener Osijeka Zoran Zekić nakon teškog 3:0 poraza od Rijeke na Rujevici te nastavio:

'Analizirati svaku situaciju nema smisla, jer smo radili zaista teške gluposti. Najviše me smeta da smo se nakon primljenog gola raspali, imali smo na 0:2 još stopostotnu šansu, a nakon toga je Rijeka bila apsolutno dominantna. Nije mi lako to priznati, ni ljudima u klubu ni navijačima, ali bilo je vidljivo zašto se oni bore za prvo mjesto, a mi se borimo za ono što se borimo...'

Osijek je imao svojih šansi, ali niti jednu nije iskoristio...

26. kolo SuperSport HNL-a, Rijeka - Osijek 3:0 sažetak Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAXSport

'Pričali smo o tome i nakon Dinama, mislimo da nešto igramo, a jako mi je teško sad pričati o tome jer smo se nakon prvog gola raspali. Rijeci smo poklonili sve, a nije lako igrati protiv njih dok vode 2:0. Rijeka je fantastična u tranziciji, osjetili smo to na jako bolan način. Hodža nas je kaznio s tri trenutka, razgovarali smo dosta o tome, znali smo da će oni stvarati prostor i za Marića, nismo to dobro pokrivali. Onda je došlo drugo poluvrijeme i još veća panika', analizirao je Zekić te priznao:

'Bilo mi je jasno nakon 7-8 minuta da to neće biti dobro, patili smo, imali smo problema po bokovima, a mi se nismo spuštali ni preko krilnih igrača niti smo lateralno to dobro zatvarali. Probali smo izaći preko Gržana, nije išlo...'

• +24
Rijeka - Osijek, 26. kolo, 2023/24. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Kako sad podići momčad?

'Svako podizanje ide kroz karakter, a nama nije ovo lagan trenutak. Puno se više očekuje od Osijeka. Ovaj moment nije ugodan, bolan je, možemo sad plakati ili raditi na detaljima, nema nam druge', kaže Zekić čija momčad u sljedećem kolu dočekuje Varaždin:

'To nam je jako bitna utakmica, jer je jako težak trenutak. Oni igraju jako dobar nogomet, rezultati to na njihovu žalost ne pokazuju, ali kad smo radili analizu utakmice s Rujevice, vidjeli smo da su igrali fantastično i u nekim segmentima bili čak dominantniji od Rijeke', zaključio je Zoran Zekić.