LUDNICA U DORTMUNDU

Utakmica za pamćenje; rekordna golijada Borussije i Legije

22.11.2016 u 22:39

U petom kolu Lige prvaka dogodila se je luda utakmica koja je završila novim rekordom po broju pogodaka na jednom susretu u ovom natjecanju

Dortmund je bio domaćin čudesne utakmice. Borussia je potvrdila status favorita protiv Legije i to na kakav način. Ispunjeni stadion mogao je uživati u rekordnoj golijadi kakvu Liga prvaka ne pamti.

Naime, 'žuto-crni' su slavili 8:4 te tako za jedan gol nadmašili prijašnji rekord od 11 pogodaka koji je postavljen u sezoni 2003/04. kada je Monaco kod kuće isprašio Deportivo 8:3, a junak dvoboja bio je hrvatski napadač Dado Pršo sa četiri gola.

Sada su za Borussiju zabijali Kagawa 17, 18, Sahin 20, Dembele 29, Reus 32, 52, 90+2 i Passlack 81, a za Poljake Prijović 10, 24, Kucharczyk 57 i Nikolić 83.

Borussija je bila nadomak još jednog rekorda, šest golova u jednom poluvremenu. Zabila je pet i tako nije uspjela dostići Šahtar koji je 2014. u pobjedi 7:0 protiv BATE Borisova čak šest pogodaka postigao u prvih 45 minuta.