PREMIERSHIP

United i City provukli se do pobjede

28.12.2013 u 18:38

Nogometaši Manchester Cityja teškom su mukom savladali Crystal Palace 1-0 u 19. premierligaškom kolu i tako makar privremeno zasjeli na čelo poretka

Bila je to za 'građane' deseta ovosezonska domaća pobjeda u isto toliko odigranih susreta, a strijelac gola odluke na Etihadu bio je Edin Džeko u 66. minuti. S desne strane ga je pronašao Jesus Navas prizemnom loptom na nekih desetak metara, a bosansko-hercegovački napadač preciznim je udarcem pospremio loptu u mrežu uhvativši vratara na krivoj nozi.

U dosadašnjem je dijelu sezone City postigao 54 gola, više no bilo koji drugi sastav u premierligaškoj povijesti nakon 19 odigranih kola.

Do četvrte uzastopne pobjede Manchester United je stigao na gostovanju kod Norwicha također s minimalnih 1-0 golom Dannyja Welbecka iz 57. minute. Imao je United puno sreće pri postignutom golu. Naime, pri jednom ispucavanju lopte Norwichev branič Ryan Bennett napucao je Welbecka, a lopta se odbila u for Javieru Hernandezu. Ovaj ju je odmah proslijedio jurećem Welbecku koji je lijepo zaobišao vratara i poslao loptu u prazan gol. Norwich je inače bio bolja momčad na terenu, a Unitedova je pobjeda tim vrijednija što za njih nisu igrali najbolji im napadači Wayne Rooney i Robin van Persie.

Najefikasniju pobjedu dana ostvario je Hull City koji je na domaćem travnjaku deklasirao Fulham sa čak 6:0 uz dva gola Roberta Korena, a valja reći da su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu. Zanimljiv se trenutak dogodio nakon četvrtog postignutog gola kojeg je postigao Tom Huddlestone. Naime, proslava je uključivala ekspresno šišanje Huddlestoneove bujne kose uz aut-liniju.

Aston Villa i Swansea podijelili su bodove na Villa Parku odigravši 1:1 uz golove Gabriela Agbonlahora i Rolanda Lamaha, dok je West Ham podijelio bodove s West Bromwich Albionom na Upton Parku u susretu punom preokreta koji je završio 3:3.

Dvostruki strijelac za goste bio je Nicolas Anelka, dok je konačnih 3:3 postavio Saido Berahino u 69. minuti. Za "čekićare" su zabili Joe Cole, Modibo Maiga i Kevin Nolan.

Posljednja subotnja utakmica 19. kola engleskog nogometnog prvenstva između Cardiff Cityja i Sunderlanda završila je podjelom bodova 2-2...

U Cardiffu mogu žaliti za velikom propuštenom prilikom budući su pred domaćim navijačima imali vodstvo 2-0 sve do same završnice, a onda su uspjeli prokockati svoju prednost.

Golovima Jordona Mutcha i Fraizera Campbella vodio je Cradiff 2-0 sve do 83. minute kada Steven Fletcher nakon dodavanja Emanuelea Giaccherinija vraća Sunderland na samo gol zaostatka.

Rezultat 2-1 za domaće stajao je na semaforu sve do pete minute sudačke nadoknade kada je zabio "džoker" s klupe Jack Colback koji je u igru ušao u 74. minuti.