Euroliga

Unicaja prosula pobjedu protiv CSKA, sjajni Tomić i Ukić

22.03.2013 u 07:28

Hrvatski košarkaš Ante Tomić odigrao je još jednu sjajnu utakmicu u dresu Barcelone. U sklopu 12. kola skupine F Eurolige Katalonci su kod kuće slavili protiv Caje Laboral 83:74.

Tomić je u pobjedi svoje momčadi za malo manje od 28 minuta sudjelovao s 14 poena, osam skokova, četiri asistencije i blokadom! Tomić je uz gostujućeg Macieja Lampea bio najbolje ocijenjeni igrač utakmice s valorizacijom 22.

Najefikasniji igrač Barcelone u konačnici je bio Erazem Lorbek sa 16 poena, dok je 'kralj' strijelaca Juan Carlos Navarro pridodao 14.

Barcelona pobjedom nije ni najmanje pomogla 'svom' klubu iz Španjolske, koji se grčevito bori za mjesto u četvrtfinalu s još četiri druge momčadi. Katalonska je momčad pak osigurala četvrtzavršnicu s omjerom pobjeda i poraza 11-1.

U skupini E CSKA je pobjedom u Malagi kod Unicaje osigurao četvrtfinale, dok je na mali korak od toga stigao i Panathinaikos.

CSKA je ponajviše zahvaljujući Milošu Teodosiću upisao devetu pobjedu u skupini, kojom je postao nedostižan za petoplasiranu Unicaju. Ruska momčadi slavila je 70:66 uz po 13 poena Teodosića i Sonnyja Weemsa. Srbijanski je reprezentativac u posljednje tri i pol minute zabio dvije ključne trice (vezane) kojima je CSKA od minus 2 stigao na plus 4.

U redovima domaće momčadi Krunoslav Simon upisao je 10 poena, dva skoka, ali i četiri izgubljene lopte (ozlijedio je gležanj u posljednjem napadu), dok Luka Žorić nije imao dobru večer, te je za 30 minuta na parketu ubacio svega šest poena i ostvario sedam skokova.

Unicaja nakon ovog poraza može ostvariti plasman u četvrtfinale samo u slučaju dvije pobjede, te dva poraza grčkog Panathinaikosa, koji je večeras iznenađujuće slavio u gostima kod Real Madrida.

U 'uzbudljivoj' završnici u kojoj su se uglavnom izvodila slobodna bacanja Panathinaikos je slavio sa 74:73, uz vrlo dobru partiju Roka Ukića. Hrvatski je reprezentativac za 34 i pol minute na parketu ubacio 12 poena, upisao šest skokova i asistenciju, ali i tri izgubljene lopte. Iz igre je Ukić šutirao 3-7 za dvicu, te 2-4 za tricu.

U domaćim je redovima hrvatski reprezentativac Dontaye Draper upisao osam minuta na parketu, za vrijeme kojih je uspio izgubiti dvije lopte, te ne uputiti nijedan šut prema košu.

Dodajmo još kako su košarkaši Žalgiris slavili su u Kaunasu protiv turskog Efesa Anadolua 79:71. Darjuš Lavrinoviča odigrao je sjajnu utakmicu i odveo Žalgiris do pirove pobjede. Litavac je ubacio 24 poena i upisao pet skokova za momčad za koju nije igrao naš Marko Popović. Drugi hrvatski košarkaš Mario Delaš odradio je 17 minuta na parketu i ubacio četiri koša i upisao tri skoka u poraženoj momčadi.

Jamon-Alfred Lucas bio je najefikasniji u turskoj momčadi s 14 poena i sedam skokova, dok je Semih Erden pridodao 13 koševa i pet uhvaćenih lopti.

Žalgiris je još uoči ovog kola ostao bez matematičkih šansi za plasman u četvrtfinale, jer je od jedine momčadi koju može sustići po omjeru pobjeda i poraza (Panathinaikos) poražen u obje utakmice.