DINAMO - PORTO 0:2

Umjesto izjednačenja Dinamo primio i drugi gol

18.09.2012 u 20:30

Dinamo se dobro držao do 42. minute, iako je Porto bio bolji rezultat je išao na ruku 'modrih'. No, onda je Kelava izbio jedan ubačaj na nogu Gonzaleza koji je pogodio mrežu za vodstvo 0:1. U nastavku je Čačić zaigrao još otvorenije a veliku prigodu Carrasca zaustavio je Helton, ali umjesto izjednačenja Defour je kaznio Kovačićevu grešku i zabio za 0:2

Nakon prošlogodišnjeg 'hoda po trnju' među eurospkim velikanima, nogometaši Dinama dobili su, to jest izborili, priliku da ove sezone poprave dojam. Spretno su prošli Ludogorec, ali su potom bez većih trzavica izbacili Šerif i Maribor, te drugi put uzastopce, 'modri' imaju prilike mjeriti snage s najvećima. Ždrijeb im je ove sezone dodijelio Porto, kijevski Dinamo te PSG, a već u prvoj utakmici Dinamo igra s najtežim suparnikom - portugalskim prvakom.

DINAMO: Kelava, Šimunić, Tonel, Vida, Calello, Ademi, Sammir, Pivarić, Brozović, Rukavina, Čop
PORTO: Helton, Maicon, Miguel Lopes, Alex Sandro, Otamendi, Lucho González, João Moutinho, Defour, Martinez, James Rodríguez, Varela
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OVDJE PRATITE TEKSTUALNI PRIJENOS DVOBOJA

KRAJ UTAKMICE
90+2 GGOOLLL - Kovačić je izgubio loptu, a Defour nakon kontre zabija za 0:2
90' - igrat će se tri minute dodatka
88' - izlazi Rodriguez a ulazi Mangala
86' - Defour iz daljine, ali preko gola
84' - Kovačićeva velika greška, a Kelava se iskupio obranivši udarac Kleberu
80' - Calello izašao, a ušao Mateo Kovačić
79' - Kleber na drugoj strani u prilici
78' - Carrasco u odličnoj prilici, no Helton uspjeva u zadnji čas izbaciti loptu u korner
78' - izlazi  Martinez, a ulazi Kleber
75' - Beqiraj je izborio korner, ali nakon ubačaja iz kuta - ništa
75' - Carrasco je prošao po desnoj strani, ali njegov ubačaj hvata golman Porta
73' - Atsu u odličnoj prilici, ali puca preko gola
72' - Cristian Atsu je ušao a Varela izašao
71' - Rodriguez je 'promiješao' Vidu, a Šimunić je opet pravovremen
70' - korner za Dinamo, no Vida izbacuje u gol-aut
68' - već u prvom kontaktu s loptom Carrasco je mogao napraviti opasnost
67' - Rukavina izašao, a ušao Bryan Carrasco
64' - Rodriguez u kontri na drugoj strani, Kelava izbija loptu u korner
63' - nakon kornera Tonel škaricama pokušava zabiti, ali Helton izbija loptu u još jedan korner
61' - Varela je prekšajem zaustavio Čopa; slobodnjak za Dinamo izveo je Sammir a Otamendi izbija loptu u korner
60' - Calello prekršajem zaustavlja Moutinha
59' - Šimunić je gurnuo Kelavu u problem
58' - Fatos Beqiraj ulazi umjesto Arijana Ademija
56' - Čopovo dodavanje prema Rukavini je prekinuto jer je Ante bio u zaleđu
55' - Varelin ubačaj u zadnji čas izbija Joe Šimunić
54' - Porto je primirio igru jer ima - vodstvo
52' - Dinamo je svoju zadnju liniju pomaknuo dosta od gola
50' - Sammir je imao loptu pred kaznenim prostorom gostiju, ali nije imao rješenja
48' - nakon kornera Porta, Rukavina izbacuje loptu s gol-crte
48' - nova opasnost pred Kelavom; Martinez je u prilici
46' - počelo je drugo poluvrijeme; a već u prvoj minuti Šimunić mora spašavati svoju momčad

45' - KRAJ POLUVREMENA
42' - GGOOLL - Lucho Gonzalez pogađa za 0:1; Sandro je ubacio a Kelava odbio loptu na nogu Argentinca
41' - greška Kelave
39' - prva greška talijanskog suca; Sammir je zaustavljen prekršajem ali nije ništa svirano
37' - Lopesov dobar prolazak po desnoj strani ali i Šimunić s(p)retno vraća loptu do Kelave
35' - pokušao je i Vida proći, ali Alex Sandro odlično se postavlja; Porto ima 67 posto vremena loptu u svom posjedu što potvrđuje dominaciju
33' - atmosfera na tribinama pomalo je utihnula
30' - Rodriguez je ubacio iz slobodnjaka, ali Dinamo izbacuje loptu
29' - dobio je Rukavina loptu u prostor, no Lopes je oprezan
27' - imao je Sammir priliku za 'ući', ali zaustavljen je u trećem koraku
24' - Ademi u pokušaju prolaska po boku, ali Gonzalez je brži
22' - Šimunić spašava Dinamo; blokirao je Gonzalezov ubačaj
22' - Varela je pred Kelavom, ali nije mogao do lopte
20' - Kelavina dobra intervencija
19' - par smušenih reakcija Dinamovih igrača, Porto opet prijeti; puca i Maicon
17' - velika greška Calella, ali se Pivarić požrtvovno bacio
14' - Dinamo sve bolji, Čop puca s ruba 16-erca ali malo kraj gola
11' - Dinamo se 'otvorio' i imao par dodavanja pred Heltonom
10' - odlična akcija Dinama, a Sammirov udarac blokirao je Otamendi
9' - Porto opet ima korner; nakon Moutinhovog ubačaja Rodriguez puca ali kraj gola
8' - Dinamo je prilično zatvoren, a svoje prilike lovi iz kontri
7' - Varela je odličan na desnoj strani, ali Šimunić u dva navrata dobro reagira
6' - odličan ulazak Čopa u 16-erac gostiju, ali Sandro izbija loptu
5' - Calello u zadnji čas izbija loptu iz svog 16-erca
4' - prva opasnost pred Kelavom, ali ubačaj Lopesa hvata Dinamov golman
2' - iako je posjeta (pre)skormna, navija se dobro...
1' - Talijan je dao znak za početak utakmice, pri loptu imaju naši nogometaši