IMA LI KRAJA

Ulm Ciboni nanio 18. europski poraz u nizu

14.11.2012 u 22:33

Košarkaši Cibone su upisali i drugi poraz ove sezone u Eurokupu. Nakon domaćeg poraza od Spartaka iz Sankt Peterburga, pobijedio je zagrebačku momčad i Ulm, sa 83-68

U pitanju je bila utakmica skupine G, a na ljestvici su se sada izdvojili Spartak i Ulm s dvije pobjede, dok Cibona i Cholet imaju dva poraza. Cibona će upravo protiv francuske momčadi odigrati iduću utakmicu.

Ogled kod Ulma je zapravo odlučen u prvom dijelu. Nakon 20 minuta je njemačka momčad imala prednost od 16 poena razlike (50-34). Izuzetno je slabo Cibona u prvom dijelu odigrala obranu i na kraju to platila porazom. U nastavku se igralo izjednačeno, ali samo zbog toga jer je domaćin smanjio gas i usporio ritam vlastite igre.

Philipp Schwthelm je sa 22 poena bio prvi strijelac domaćina, dok je Dane Watts dodao 17 uz sedam skokova. Kod Cibone je najbolji bio Strawberry sa 18 poena i sedam skokova. Davor Kus je dodao 14, a Andrija Žižić 13.

Eurokup, 2. kolo:

skupina A:

Budivelnik - Prienai 84-57
Hapoel Jeruzalem - Nymburk 69-86

Redoslijed: 1. Nymburk 2-0, 2. Budivelnik 1-1, 3. Prienai 1-1, 4. Hapoel 0-2.

skupina C:

Trijumf - Artland Dragons 84-79, produžetak

Redoslijed: 1. Trijumf 2-0, 2. Le Mans 1-1, 3. Riga 1-1, 4. Artland 0-2.

skupina D:

Azovmaš - Valencia 70-76
Banvit - Sir Oliver Basket 101-82

Redoslijed: 1. Valencia 2-0, 2. Banvit 1-1, 3. Sir Oliver 1-1, 4. Azovmaš 0-2.

skupina E:

Lokomotiv Kuban - Trefl Sopot 99-79
Galatasaray - Donjeck 72-68

Redoslijed: 1. Lokomotiv Kuban 2-0, 2. Galatasaray 2-0, 3. Donjeck 0-2, 4. Trefl 0-2.

skupina F:

Uniks - Oostende 83-72
Panionios - Zielona Gora 70-76

Redoslijed: 1. Uniks 2-0, 2. Oostende 1-1, 3. Zielona Gora 1-1, 4. Panionios 0-2.