NBA

Ukić na klupi, Torontu novi poraz

07.02.2009 u 11:30

Košarkaši Toronto Raptorsa, našeg Roka Ukića, upisali su peti uzastopni poraz. Iznenađenja kola napravili su Indiana Pacersi i Oklahoma City Thundersi

Hornetsi su u New Orleansu, bez Chrisa Paula, dočekali Toronto Raptorse. Kanađani su igrali bez Chrisa Bosha, što je prevelik hendikep za momčad u kojoj igra i naš Roko Ukić. Doduše, Ukić u ovoj utakmici nije dobio ni sekunde na parketu. Utakmica je odlučena u posljednjoj četvrtini, kada su Hornetsi utrpali čak 15 trica Raptorsima i nadigrali ih 37:23 u zadnjoj dionici. Raptorsi su na poluvremenu imali vodstvo (48:42), ali u nastavku su ispustili prednost. Iako je najbolji strijelac bio Jermaine O'Neal (24 koša), ni to nije pomoglo Raptorsima da ne izgube petu utakmicu za redom i zacementiraju predzadnju poziciju na Istoku.

'Kad trice počnu ulaziti, ne možete napraviti ništa. Pokušali smo se braniti, ali svejedno su ih zabijali. Mislim da su jednostavno ušli u ritam i dobro se osjećali', rekao je Jamario Moon koji je za Raptorse ubacio 10 poena.

Kevin Durant ubacio je 31 poen u pobjedi Oklahoma City Thundera 102:93 nad Trail Blazersima. Čak ni 32 poena Brandona Royja nisu sinoć pomogla Portlandu. Thunder je tako prekinuo niz od tri poraza.

LeBron James je prije nekoliko dana, protiv Knicksa, ostvario triple-double. Zabio je 52 koša, imao 11 asistencija i 10 skokova. Bio je to prvi triple-double u kojem je igrač zabio preko 50 poena, nakon što je to napravio Kareem Abdul - Jabbar 1975. Ipak, naknadni pregled utakmice od strane NBA-ja, pokazao je da je jedan skok Jamesa u biti zasluga Bena Wallacea, pa je James ostao bez tog vrijednog dostignuća.