NOVI PROBLEMI

Uhićen zločesti dečko engleskog nogometa: Tukao se na golfu

10.03.2026 u 14:09

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Bivši veznjak Manchester Cityja i Newcastle Uniteda Joey Barton (43) ponovno se našao u središtu skandala. Engleska policija uhitila ga je zbog sumnje da je sudjelovao u fizičkom sukobu u jednom golfskom klubu na području Merseysidea.

Incident se dogodio u nedjelju navečer, 8. ožujka, nakon čega su na mjesto događaja pozvane hitne službe i policija. Prema pisanju Daily Maila, Barton je bio jedan od dvojice muškaraca koje je policija privela nakon sukoba u blizini golfskog kluba Huyton and Prescot. Navodi se da je svađa započela unutar zgrade kluba, a potom se nastavila izvan objekta.

U jednom trenutku navodno je upotrijebljeno i oružje, a britanski mediji spominju mogućnost da je Barton djelovao u samoobrani.

Jedan muškarac prevezen je u bolnicu zbog procjene ozljeda lica i rebara, dok je policija pokrenula istragu kako bi utvrdila sve okolnosti događaja.

'Možemo potvrditi da su dvije osobe uhićene nakon prijave napada u Huytonu u nedjelju, 8. ožujka. Oko 21 sat hitne službe pozvane su na adresu Fairway nakon dojave da je muškarac napadnut u blizini golfskog kluba Huyton and Prescot. Žrtva je prevezena u bolnicu radi procjene ozljeda lica i rebara', poručio je glasnogovornik policije Merseysidea, pa dodao:

'Muškarac star 50 godina i muškarac star 43 godine uhićeni su pod sumnjom na nanošenje tjelesnih ozljeda. Obojica su zadržana u pritvoru gdje će ih ispitati detektivi. Istraga je u tijeku.'

Navodni incident dogodio se dan nakon što se Barton vratio na stadion St James’ Park kako bi pratio utakmicu petog kola FA kupa između Newcastlea i Manchester Cityja - klubova u kojima je proveo velik dio igračke karijere.

Na njegovu profilu na društvenoj mreži X, gdje ima oko 2,5 milijuna pratitelja i opisuje se kao 'kulturni kritičar', nije bilo objava od 8. ožujka.

Problematična prošlost

Barton je i ranije imao problema sa zakonom. U prosincu prošle godine osuđen je na šest mjeseci zatvora, uvjetno na 18 mjeseci, nakon što je proglašen krivim za slanje uvredljivih elektroničkih poruka voditelju Jeremyju Vineu te nogometnim komentatoricama Lucy Ward i Eni Aluko.

Sud mu je tada izrekao i kaznu od 200 sati društveno korisnog rada te obvezu plaćanja više od 20.000 funti sudskih troškova.

Iako je tijekom karijere bio poznat kao izrazito borben i često kontroverzan igrač, Barton je veći dio karijere proveo u Premier ligi. Osim za Manchester City i Newcastle, igrao je i za Burnley te QPR, a jednom je nastupio i za englesku reprezentaciju.

U inozemstvu je nosio dres Marseillea i Rangersa, a nakon završetka igračke karijere okušao se i kao trener. Vodio je niželigaše Fleetwood Town i Bristol Rovers, u kojima je proveo po dvije i pol godine.