HT PRVA LIGA

U Puli ovakav rezultat još nisu doživjeli ove sezone

08.09.2017 u 20:01

U prvoj utakmici 8. kola Hrvatski telekom Prve lige, Istra 1961 na svom je stadionu svladala Slaven Belupo 1:0

Nakon mučenja u prvih sedam kola, Istra 1961 uspjela je tek u osmom kolu stići do prve pobjede, a igrači Darka Daića-Sudara pobijedili su Kopićev Slaven Belupo.

Strijelac jedinog gola u 44. minuti bio je Kenan Hadžić.

Nakon reprezentativne stanke, u kojoj su se domaćini pojačali Aljošom Vojnovićem, dojam je da su uspjeli i konsolidirati redove jer preotiv sasvim solidno posložene momčadi iz Koprivnice odigrali su dobru utakmicu.

Istina, prvu priliku na utakmici imali su gosti, no Pejićev slobodnjak sa ruba 16-erca završio je u živom zidu.

Nakon toga Istra preuzima inicijativu, a najbliži pogotku bili su u 37. minuti kada je Vojnović pucao glavom.

Ali ono što je tada igrač koji je stigao na posdubu iz Osijeka promašio, u 44. minuti nije Kenan Hodžić. On je dobro ispratio ubačaj Kokorovića te s nekih pet, šest metara bez problema svladao Markovića.

U nastavku su prilike imali i jedni i drugi,. Prvo je pejić iz okreta poslao loptu kraj gola. Potom je Ofosu pucao preko gola, da bi u 83. minuti Belupov Musa skoro zabio auto-gol.

Istina, gosti su u završnici čak i ugurali loptu u mrežu, no Tatar je bio u zaleđu, pa je pogodak opravdano poništen. A u samoj završnici, još jednom Pejić ima veliku prigodu, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu koju je pred gol uputio Tatar.

I tako se u Puli po prvi put ove sezone, osim klasičnih povika 'Uprava, odlazi' moglo čuti i skandiranje domaćim igračima.

Istra 1961Slaven Belupo1:0