NBA LIGA

U pobjedi Warriorsa Curry i pomoćni trener Pelicansa izveli potez večeri

14.12.2016 u 10:01

Doprvaci NBA lige Golden State Warriorsi upisali su i petu pobjedu na gostovanju, sinoć su sa 113:109 bili bolji od New Orleans Pelicansa. Ponovno je sjajan bio MVP iz 2015. i 2016. Stephen Curry...

Pobjedu je zapečatio Draymond Green koji je ukrao loptu i zabio koš te je utakmicu zaključio sa prvim triple-doubleom ove sezone sa 12 koševa, isto toliko skokova i deset asistencija. Najbolji strijelac na utakmici bio je Stephen Curry koji je zabio 30 koševa, dok je Kevin Durant dodao 27. S ovom pobjedom Golden State sada ima omjer pobjeda i poraza ove sezone 22-4. Potez večeri, koji možete vidjeti u videu, izveo je upravo Curry u trećoj četvrtini kada mu je nakon jedne trice koju je ubacio na isteku napada čestitao pomoćni trener Pelicansa (dao mu je 'pet'!). Potez večeri o kojem se govori...

Pelicanse je predvodio Anthony Davis sa 28 pogodaka.

Phoenix Suns su sinoć nakon produžetka bili bolji od New York Knicksa sa 113-111. Kristaps Porzingis je promašio šut za pobjedu na kraju regularnog dijela i tako odveo utakmicu u produžetak.

New York je usred utakmice ostao bez Derricka Rosea koji nije mogao nastaviti igrati zbog bolova u leđima (udario je u snimatelja), a nije im pomogao ni raspoloženi Porzingis koji je postigao 34 koša, ali je promašio šut za pobjedu kod rezultatat 101:101. Carmelo Anthony je ubacio 13 koševa za New York.

Kod Pheonixa najbolji strijelac je bio Eric Bledsoe sa 31 pogotkom, Brandon Knight i Marquese Chriss su dodali po 14. Dragan Bender je odigrao osam minuta i zabio tri koša.

Orlando Magic Marija Hezonje je slavio protiv Atlante Hawksa sa 131-120.

Orlando (11-15) je sinoć ubilježio najviše poena na jednoj utakmici ove sezone (131), najviše koševa u prvom poluvremenu (72), najviši postotak šuta iz igre (58.6 posto), najviše trica na jednoj utakmici (15) i najviše asistencija na jednoj utakmici (36).

Najbolji strijelac u redovima Orlanda bio je Serge Ibaka sa 29 pogodaka, Elfrid Payton je dodao 26 koševai 14 asistencija (utakmica karijere), a Evan Fournier je 23 koša te šest asistencija.

Hrvatski košarkaš Damjan Rudež je u 12 minuta koliko je igrao za Orlando upisao jedn skok i četiri asistencije, a Mario Hezonja je odigrao minutu i pol bez učinka.

Kod Hawksa najbolji je bio Dwight Howard sa 20 pogodaka, dok su Thabo Selofosha i Paul Millsap zabili po 17 svaki.

13. Phoenix 24 7 17
14. Minnesota 24 6 18