ABA LIGA

U dramatičnoj utakmici košarkaši Zadra stigli do važne pobjede protiv gostiju iz Beograda

29.02.2020 u 21:59

Košarkaši Zadra 81-76 (17-16, 18-25, 26-18, 20-17) domaćom pobjedom protiv FMP-a u susretu 20. kola regionalne ABA lige zadržali su izglede za izbjegavanje posljednjeg mjesta dva kola prije kraja ligaškog dijela sezone

Zadrani su do pobjede stigli prvenstveno serijom 16-2 krajem treće i početkom četvrte četvrtine kojom su zaostatak 50-57 pretvorili u prednost 66-59. Pet minuta prije kraja Zadar je imao ugodnih 72-64, no gosti iz Beograda su se serijom 9-1 još jednom vratili u utakmicu te se u posljednje dvije minute ušlo s neodlučenim rezultatom 73-73. U sljedeća dva zadarska napada Mavra i Fundić su uspjeli poentirati, dok su se igrači FMP-a orijentirali na šutove za tricu koje su promašivali.

• +12
ABA liga, 20. kolo, KK Zadar - KK FMP Izvor: Pixsell / Autor: Marko Dimic/PIXSELL

Zadar je do važne pobjede predvodio Stefan Fundić sa 27 koševa, Domagoj Vuković je dodao 17, dok je Stefan Đorđević sa 23 ubačaja bio najefikasniji kod FMP-a.

Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 5-15, isti broj pobjeda, a poraz manje ima Mega Bemax, dok pobjedu više imaju Krka i Cibona s tim da je Cibona odigrala susret manje. FMP je na omjeru 10-10.