aba liga

U Beogradu je prekinut pobjednički niz Cibone, ali najvažnija vijest je povratak kapetana Roka Prkačina

13.03.2022 u 23:58

Pobjednički niz košarkaša Cibone u svim natjecnajima stao je na brojci 12. U susretu 22. kola regionalne ABA lige bolji od Cibone na svom terenu bio je beogradski FMP 76:71

Nakon lošijeg otvaranja dvoboja, FMP je poveo 16:9, Cibona je u drugom dijelu prve i većinom druge četvrtine izgledala odlično te je serijom 20-4 preokrenula rezultat u svoju korist i povela 29:20.

Pred kraj prvog poluvremena zagrebački je sastav imao i maksimalnih 12 koševa razlike, no FMP je iskoristio pad koncentracije kod igrača Cibone i serijom 6-0 uspio prepoloviti zaostatak do odmora.

U drugom poluvremenu Ciboni je velike probleme zadavao napadački skok FMP-a kojim je domaći sastav stigao do preokreta. Kada je Nerandžić pogodio tricu za vodstvo FMP-a 72:64 minutu prije kraja izgledalo je ako da je susret odlučen, no Cibona je uspjela serijom 7-0 smanjiti na 72:71 samo 20 sekundi prije isteka vremena.

No, Radonjić je pogodio oba slobodna bacanja za 74:71, a onda je i Gnjidić izgubio loptu da bi Tasić s još dva pogođena slobodna bcanja postavio konačnih 76:71.

Sve to je manje važno jer se na parket nakon puna tri mjeseca izbivanja vratio kapetan Cibone Roko Prkačin. Odigrao je protiv FMP-a nešto više od 11 minuta, pogodio jedan od tri pokušaja za dvicu te uhvatio tri skoka uz jednu asistenciju. Nakon tako duge stanke iluzorno bi bilo očekivati nešto više, ali sigurno je da će se iz utakmice u utakmicu Prkačin dizati.

Mateo Drežnjak s 15 i Nathan Reuvers s 14 koševa bili su najefikasniji kod Cibone, dok je Bryce Jones ubacio 15 koševa za FMP.

Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 9-11, a FMP na 11-9.