MOTOGP

Tri godine čekao je pobjedu, ali sada se Vinales upisao u povijest

14.04.2024 u 23:55

Španjolac Maverick Vinales (Aprilia) pobjednik je VN Sjedinjenih Američkih Država u MotoGP klasi, treće utrke svjetskog prvenstva u motociklizmu.

Nakon što je u subotu pobijedio u sprintu, Vinales je slavio i u klasičnoj utrci izborivši desetu pobjedu u karijeri, pri čemu prvu nakon tri godine.

'Kao da sam u snu, danas imam sve što mi je trebalo. Ekipa je napravio nevjerojatan posao nakon što sam imao problema sa kvačilom na startu', kazao je 29-godišnji Katalonac.

Drugo mjesto sa 1.72 sekunde zauzeo je Španjolac Pedro Acosta (GasGaS-Tech3), dok je treći bio Talijan Enea Bastianini na Ducatiju sa 2.70 sekunde zaostatka.

Inače, Španjolac je u Austinu postao prvi vozač koji je u MotoGP eri slavio na tri različita motora, budući da se na najvišem postolju našao na Suzukiju, Yamahi i sada Apriliji.

Nakon tri utrke vodi Španjolac Jorge Martin (Ducati-Pramac) sa 80 bodova, Bastianini ima 59, a Vinales 56 bodova.

Za dva tjedna vozit će se Velika nagrada Španjolske u Jerezu.