veliki kiks u valenciji

Trener Barcelone nikad otvorenije nije kritizirao Messija i suigrače, a onda i komentirao mogućnost svog odlaska s klupe

12.05.2021 u 09:15

Nogometaši Barcelone u utorak su odigrali utakmicu 36. kola La Lige, a s gostovanja kod Levantea u Valenciji kući su se vratili, nakon remija 3:3, sa samo jednim osvojenim bodom. S time što su Messi i ekipa imali vodstvo od 2:0

Barcelona je na gostovanju kod Levantea izgubila dva važna boda, te se praktički oprostila od naslova prvaka. Naravno, još ništa nije izgubljeno za Katalonce, ali oba madridska kluba, Atletico i Real, pa čak i Sevilla, imaju prilike u ovom kolu osvojiti tri boda, čime bi Koemanova momčad opet gledala u leđa Simeoneovim odnosno Zidaneovim igračima.

Nizozemski stručnjak Ronald Koeman je izuzetno razočaran zbog svega što se događalo na terenu.

'Dopustili smo da se vrate u igru jer smo izgubili dosta lopti u drugom poluvremenu', započeo je Koeman svoje izlaganje pred novinarima i nastavio:

'Nekad postoje stvari koje je teško objasniti. U drugom poluvremenu igrali smo s premalo intenziteta, a kada si manje agresivan, reagiraš slabije. Usporili smo i to je problem'.

Nizozemski stručnjak nije htio poimence kritizirati nikoga, ali jasno je da je posebno nezadovoljan igrom u obrambenim zadacima.

'Ne krivim nikog posebno. Kompletna momčad zakazala je defenzivno. Previše je primiti tri gola. Ja sam kao trener najodgovorniji, ali pitam se što se desilo jer smo na poluvremenu razgovarali o intenzitetu igre, a i izgubili smo ga u drugom poluvremenu'.

Svjestan je trener Barcelone da je prvenstvo vjerojatno izgubljeno.

'Našli smo se u zamršenoj situaciji. Ovisimo o drugima. Kao trener, ja sam najodgovorniji. Ostajem li u klubu? Treneri su uvijek pod pritiskom i to razumijem', rekao je Koeman.

Da bi Barcelona bila prvak trebaju joj barem dva kiksa Atletica i Real Madrida, s time da bi katalonska momčad morala osvojiti svih šest bodova. Suparnici Barcelone su Celta koja dolazi na Nou Camp, odnosno Eibar, kod kojeg će Barcelona gostovati u zadnjem kolu.