ENGLESKA LIGA

Tottenham prekinuo niz Chelseaja od 13 uzastopnih pobjeda

04.01.2017 u 23:08

U derbiju 20. kola engleskog nogometnog prvenstva, okršaju dvaju londonskih klubova, Tottenham je na White Hart Laneu pobijedio Chelsea 2:0 i tako prekinuo niz 'bluesa' od 13 uzastopnih pobjeda

Chelsea je imao priliku postati prvi klub u povijesti elitnog razreda engleskog nogometa koji je nanizao 14 pobjeda u jednoj sezoni, no nije uspio. Zapeli su u sudaru protiv gradskog suparnika.

Junak dvoboja igranog na White Hart Laneu bio je dvostruki strijelac Dele Alli, a sjajnu predstavu pružio je i dvostruki asistent Christian Eriksen

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela kada je danski reprezentativac odlično ubacio, a mlada zvijezda engleskog nogometa s pet metara svladala je Courtoisa. U 54. minuti vidjeli smo praktički identičnu akciju. Eriksen je ubacio, a Alli glavom zatresao suparničku mrežu.

U nastavku susreta gosti su pokušali izboriti barem bod, međutim nisu uspjeli. Posljednji ligaški poraz ekipa sa Stamford Bridgea je doživjela 24. rujna na gostovanju kod Arsenala (0:3).

Bio je to ujedno i 50. premierligaški sudar Chelsea i Tottenhama i tek peta pobjeda Spursa.

Chelsea je usprkos porazu zadržao vodstvo na ljestvici s 49 bodova, Liverpool je drugi s pet bodova manje, a na treće mjesto se probio Tottenham s 42 boda, koliko ima i Manchester City na četvrtom mjestu, ali uz slabiju gol-razliku. Arsenal je peti s 41 bodom, a zatim slijedi Manchester United s 39 bodova.