fa kup

Thomas Tuchel znao je kako nagraditi Matea Kovačića za sjajne igre proteklih tjedana... Ali onda ga je izvadio nakon 45 minuta

08.01.2022 u 20:50

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić kao kapetan je poveo momčad europskog prvaka Chelseaja u 5:1 (4:0) pobjedi protiv petoligaša Chesterfielda u susretu 3. kola engleskog FA Kupa u susetu igranom na Stamford Bridgeu.

Kovačić je bio najzaslužniji i za prvi pogodak Plavaca na utakmici, on je u šestoj minuti odlično prošao kroz sredinu terena, uposlio Ziyecha na desnoj strani koi je potom dodao Werneru kojemu nije bilo teško zatresti mrežu.

Do kraja prvog poluvremena mrežu gostiju tresli su još Hudson-Odoi (18), Lukaku (20) i Christensen (40), u nastavku je na 5:0 povisio Ziyech (55-11m), da bi na konačnih 5:1 smanjio Asante (80).

Kovačić je odigrao prvo poluvrijeme za Chelsea.