sjajni 'redsi'

Težak poraz Arsenala na Anfieldu, Wenger ponovno na udaru

27.08.2017 u 19:37

U derbiju 3. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na svom Anfieldu deklasirao londonski Arsenal 4:0...

Liverpool je 'pregazio' Arsenal pobijedivši 4:0 u susretu u kojem gosti nisu uputili niti jedan udarac u okvir suparničkog gola. Arsenal može biti sretan što je primio 'samo' četiri gola, jer su 'redsi' imali još nekoliko sjajnih prilika.

Golove za domaćine zabila su četiri napadača - Roberto Firmino (17), Sadio Mane (40), Mohamed Salah (57) i Daniel Sturridge (77). Posebno je bio raspoložen Salah koji je osim gola zabilježio i asistenciju i svih 90 minuta bio je prava napast za obranu Arsenala.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool.

Naravno, odmah nakon utakmice krenula su nagađanja kako se treneru 'topnika' Arseneu Wengeru sprema otkaz. Naime, Arsenal je u sezonu krenuo s pobjedom i dva poraza, a francuski je stručnjak već duže vrijeme na meti napada najradikalnijin navijača koji žele njegov odlazak...

U drugom susretu Tottenham i Burnley su odigrali 1:1, a gosti su zabili pogodak u posljednjim trenucima susreta. Strijelac je bio Chris Wood. Prije toga gol za Tottenham zabio je Dele Alli u 49. minuti.

• +11
Liverpool - Arsenal 4:0 Izvor: Reuters / Autor: CARL RECINE

U nedjelju su odigrana još dva susreta. Prvak Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Everton 2:0, dok su West Bromwich Albion i Stoke City odigrali bez pobjednika, 1:1.

Golove za aktualnog engleskog prvaka zabili su Cesc Fabregas (27) i Alvaro Morata (40).

Na ljestvici vodi Manchester United s maksimalnih devet bodova, dok Liverpool, Huddersfield Town i Manchester City imaju po sedam bodova. Na začelju je West Ham s tri poraza.