i termin je zaplakao

Galatasaray ovakvu večer još nije doživio: dvojici igrača slomljene noge; Melnjak asistirao za važnu pobjedu i bijeg s dna tablice

14.06.2020 u 23:06

Ovog je vikenda nastavljeno i nogometno prvenstvo u Turskoj. Nogometaši Rizespora, u kojem igra i hrvatski reprezentativac, napravili su veliko iznenađenje svladavši Galatasaray 2:0

Rizespor je do prekida prvenstva sredinom ožujka imao niz od osam prvenstvenih dvoboja bez pobjeda. S druge strane, Galatasaray je pak imao niz od deset utakmica bez poraza, a bodovna (čak 25) ali i razlika u mjestima na tablici (op.a. Galatasaray je bio treći, a Rizespor 16.), sugerirali su da se Melnjak i društvo baš i neće imati razloga veseliti.

Međutim, u ovih gotovo tri mjeseca pauze, očito se dosta toga promijenilo. Jer Rizespor je stigao do velike pobjede, uz igru koja opravdava ovaj rezultat.

Istina, doživjeli su gosti veliki šok, nakon teške ozljede golmana Muslere već u 13. minuti, nakon koje je čak i trener Fatih Terim zaplakao, gledajući muke Urugvajca.

Prema prvim informacijama, riječ je o lomu noge, a koliko je ozljeda teška potvrđuje da su liječnici punih deset minuta pripremali Musleru za prijevoz u bolnicu.

Krajem prvog poluvremena Čeh Škoda zabio je za 1:0. S time da je prvo promašio penal, ali bio je najbrži na odbijenoj lopti i uspio je ispraviti prethodni promašaj.

U 53. minuti domaćini su poveli 2:0. Asistent Torunu bio je naš Dario Melnjak.

Ružnu večer za goste zaokružio je i drugi lom noge njegovih igrača. Dogodilo se to u 70. minuti kada je golman domaćih, Cetin, svom težinom pao na nogu Rumunju Andoneu.