29.03.2015 u 13:47

• +7

Formula 1, Velika nagrada Malezije

Izvor: Reuters / Autor: Reuters / Olivia Harris

Max Verstappen postao je najmlađi osvajač bodova u povijesti Formule 1, sedmim mjestom osvojenim na Velikoj nagradi Malezije…

Mladi 17-godišnji Nizozemac bio je pod žestokim kritikama uoči sezone od strane stručnjaka, bivših vozača i ljubitelja sporta koji smatraju da vozač te dobi nije još spreman natjecati se u elitnom automobilističkom natjecanju. Uostalom, ni pravu vozačku dozvolu još nije dobio.

No, nakon Velike nagrade Malezije i impresivnog Maxovog nastupa kritike će se malo smiriti. Naime, Verstappen je uspio završiti odmah iza nedodirljivih vozača Mercedesa, Ferrarija i Williamsa, na sedmom mjestu. Iza sebe je ostavio timskog kolegu, kao i glavne zvijezde 'bikova', Daniela Ricciarda i Danila Kvjata.

'Zbilja sam u ovome uživao. Sretan sam što sam osvojio svoje prve bodove u Formuli 1 i na kraju bio sedmi. Bilo je nekoliko dobrih borbi na stazi što je zabavno. Izabrali smo dobru strategiju i dobro sam se brinuo za gume. Osjećao sam se fizički dobro, iako je bilo jako vruće, zbog čega sam jako sretan. Nismo mogli odraditi bolji posao,' zaključio je oduševljeni tinejdžer koji je sa 17 godina i 180 dana postao najmlađi osvajač bodova u Formuli 1.

Verstappen je imao jedno malo izlijetanje u pijesak prilikom ulaska u boks sredinom utrke, no ostalo je bilo zaista sjajno...