ABA LIGA

Subota: Crni dan za hrvatsku košarku

25.11.2012 u 10:24

Nakon Cibone poraze su u sklopu 10. kola regionalne ABA lige upisali Zadar i Split. Zadar je na svom parketu poražen od makedonskog MZT Skopja, dok je Split teško poražen kod Širokog

Zadar je pred 5000 gledatelja poražen od makedonskog debitanta u ABA ligi 76-68, ponajviše zahvaljujući katastrofalno odigranim prvim i trećim četvrtinama. Momčad iz Skopja dobila je prvu rezultatom 24-16, a treću 27-12, te je s ogromnih +19 ušla u posljednju dionicu susreta.

Makedonci su u posljednjih 10 minuta pustili gas, pa su Zadrani upisali "pristojan" poraz od osam koševa razlike.

Boris Bakić bio je najbolji igrač susreta s 19 ubačaja, sedam skokova i čak šest ukradenih lopti. Gjorgi Čekovski upisao je 18 koševa, 11 skokova i tri asistencije, a Todor Gečevski, inače bivši Zadranin, ubacio je 16 uz osam skokova.

Kod domaćina je Bariša Krasić jedini bio raspoložen za nadmetanje s gostima, pa je za 26 minuta ubacio 24 koša uz gotovo savršen šut. Za dva poena gađao je 5-5, a za tricu 4-5. Upisao je i četiri skoka.

Split je u Širokom Brijegu teško stradao 101-64, a vrlo su raspoloženi u redovima Širokog bili hrvatski košarkaši. Igrač susreta definitivno je bio Darko Planinić koji je za nepunih 25 minuta ubacio 26 poena (12-13 s crte slobodnog bacanja), te upisao 10 skokova, od čega sedam napadačkih! Ivan Ramljak ubacio je 11 koševa, Domagoj Bošnjak 10, a Boris Barać 11 poena.

Kod Splita su Toni Dijan i Filip Krušlin ubacili po 14 poena.

Porazom je Zadar ostao pretposljednji na ljestvici ABA lige s omjerom pobjeda i poraza 3-7, dok je Split CO 10. s omjerom 4-6.