dobili Clipperse

Stephen Curry postavio novi zastrašujući rekord u ubačenim tricama; ovako nešto još nikada u povijesti košarke nije viđeno!

29.11.2021 u 11:20

Golden State Warriorsi su u Los Angelesu svladali domaće Clipperse sa 105:90, a do uvjerljive pobjede su stigli ponajviše zahvaljujući razljućenom Stephenu Curryju koji je 13 od svoja 33 koša postigao u posljednjoj četvrtini

Sve do 9:07 minuta prije kraja Clippersi su se još mogli nadati drugačijem ishodu dvoboja, jer je njihov zaostatak bio jednozanmenkast (79-70). No, tada je Curry bio zaustavljen u jednom kontranapadu. Suci se nisu oglasili, a kapetan Warriorsa je poludio i zaradio tehničku. Loš rasplet za Clipperse nagovijestio je Reggie Jackson promašenim slobodnim bacanjem.

U sljedeće četiri i pol minute Warriorsi su ubacili 19 koševa uz sedam primljenih, Curry je pogodio tri povezane trice i pitanje pobjednika bilo je odlučeno.

Uz 33 koša, Curry je imao i šest ukradenih lopti te isto toliko asistencija. Veliki doprinos s klupe dao je Otto Porter Jr. sa 18 poena i 10 skokova. Jordan Poole je ubacio 17 koševa, a Andrew Wiggins 12. Domaće je sa 30 koševa, ali i osam izgubljenih lopti, predvodio Paul George, dok je hrvatski centar Ivica Zubac za 21 minutu ubacio osam koševa uz osam skokova i jednu asistenciju.

Warriorsi će svoju seriju od sedam uzastopnih pobjeda i najbolji učinak u ligi (18-2) odnijeti u Phoenix, gdje ih u noći s utorka na srijedu čekaju Sunsi, druga najbolja momčad lige (17-3), i njihov niz od čak 16 uzastopnih trijumfa.

No, ova će utakmica uću u povijest NBA lige jer je Stephen Curry oborio još jedan rekord. Zapravo, oborio je svoj vlastiti rekord jer mu je za 100 ubačenih trica trebalo svega 19 utakmica. Zastrašujuće izgleda lista na kojoj prbva tri mjesta u toj kategoriji drži upravo Curry kojeg mnogi već sada smatraju najboljim šuterom svih vremena. Tako nešto još nikada u povijesti košarke nije viđeno!

Nekoliko sati kasnije, na teren Staples Centera istrčali su Los Angeles Lakersi koji su ugostili Detroit Pistonse. Iako konačnih 110-106 ukazuje na moguću dramatičnu završnicu, nje nije bilo, iako su Pistonsi uspjeli zaostatak od 19 koševa iz treće četvrtine uspjeli smanjiti, ali ne i preokrenuti.

U ovom dvoboju nije bilo nikakvih iskri koje bi zapalile atmosferu, kao što je to bilo prije osam dana u Detroitu, gdje je LeBron James zaradio jednu utakmicu suspenzije zbog udarca u lice Isaiaha Stewarta. Mladi centar Pistonsa i dalje tvrdi da je Jamesov udarac podlakticom, kojim mu je rasjekao sljepoočnicu, bio namjeran, ali mu nije pokušao uzvratiti.

James je ubacio 33 koša i imao devet asistencija. Russell Westbrook je spojio 25 poena i devet asistencija, a Anthony Davis je pobjedi pridonio sa 24 koša i 10 skokova.

Pistonse je u šestom uzastopnom porazu predvodio Jerami Grant sa 32 poena. Frank Jackson je dodao 17 koševa, a novak Cade Cunningham je spojio 15 poena i 11 skokova.

Do sedme uzastopne pobjede stigli su aktualni prvaci Milwaukee Bucksi koji su slavili sa 118-110 na gostovanju kod Indiana Pacersa. Giannis Antetokounmpo ubacio je 26 koševa i imao 13 skokova, a Jrue Holiday je bio blizu "triple-double" učinku sa 23 poena, devet asistencija i sedam skokova. Po 14 koševa postigli su Pat Connaughton i Khris Middleton koji je tome dodao po pet asistencija i skokova.

Caris LeVert je s 23 poena bio najefikasniji kod Indiane, a Malcolm Brogdon je dodao 16 koševa. Domantas Sabonis je ostao na samo četiri koša uz 10 skokova.

Nekadašnji obračun ponajboljih momčadi Istoka, Toronta i Bostona, na početku ove sezone je sveden na dvoboj rubnih kandidata za doigravanje. Raptorsi su ugostili Celticse, ali su gosti odnijeli uvjerljivu pobjedu (109-97). Toronto je u devet domaćih utakmica u ovoj sezoni ostvario samo dvije pobjede.

Celticsi su svoju drugu pobjedu u tri ovosezonska dvoboja s Raptorsima osigurali serijom 14-2 početkom posljednje četvrtine u kojoj je Marcus Smart ubacio osam od svog 21 koša, čemu je pridodao i osam skokova te šest asistencija. Josh Richardson je dodao 18 koševa, a Al Horford je spojio 17 poena i 11 skokova. Strijelce Toronta predvodio je Fred VanVleet sa 27 koševa. Scottie Barnes je ubacio 21, a Pascal Siakam 18 poena.

U momčadi Toronta nije bilo Slovenca Gorana Dragića, koji će uz dopuštenje kluba iz osobnih razloga izbivati s NBA parketa na neodređeni vremenski rok.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarili su pred svojim navijačima Memphis Grizzliesi koji su sa 128-101 svladali Sacramento Kingse. Dillon Brooks je za pobjednike ubacio 21 koš, a Desmond Bane je dodao 18 poena za pobjednike u prvoj utakmici Grizzliesa bez Ja Moranta koji je ozlijedio lijevo koljeno. Jaren Jackson Jr. je imao 17 koševa i devet skokova, a Brandon Clarke je ubacio 15 poena za Memphis. Strijelce Kingsa predvodio je Buddy Hield sa 14 i Terence Davis sa 13 koševa.