17.02.2015 u 22:49

• +12

Liga prvaka osmina finala

Izvor: Reuters / Autor: Valentyn Ogirenko

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Šahtar i Bayern su odigrali 0:0, a odluka o pobjedniku ovoga para past će u uzvratu u Münchenu 11. ožujka

Bayern je u Ukrajinu stigao kao veliki favorit i to ne samo zbog kvalitetnije momčadi. Šahtaru je to bila prva službena utakmica u 2015., a zbog ratne situacije nije mogao biti domaćin na svojem stadionu u Donjecku nego u Lvivu.

Bez obzira na sve te hendikepe ukrajinski prvak predvođen kapetanom Darijom Srnom uspio je zaustaviti bavarske zvijezde te je izborio rezultat koji mu ostavlja nadu u drugih 90 minuta.

Bila je to utakmica igrana po hladnom vremenu, gotovo bez šansi, u kojoj su favorizirani Bavarci uputili dva udarca u okvir vrata, a igrači Šahtara samo jedan. Prema prikazanome to je i relan ishod.

U vrlo slabom prvom poluvremenu najbolje prilike iz blizine propustio je Müller koji nije imao dobru večer.

U drugom dijelu se nastavila 'uspavanka' sve do 65. minute kada je igrač Bayerna Xabi Alonso u svom stotom nastupu u Ligi prvaka neoprezno dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na Alexom Teixeirom.

Unatoč brojčanoj prednosti Šahtar nije uspio priprijetiti najboljem vrataru svijeta Manuelu Neueru, dok je Bayern kontrolirao situaciju na terenu, imao veći posjed lopte te nije želio ništa riskirati, jer će ionako prolaz tražiti na svojem stadionu gdje je apsolutni favorit.

Hrvatski reprezentativac Darijo Srna odigrao je cijeli susret za Šahtar i dobio žuti karton u 39. minuti.