Sreća okrenula leđa Dinamu; Grci golom kaznili Dinamove vratnice

20.10.2015 u 20:25

• +10

UEFA Liga prvaka, skupina F, 3. kolo, GNK Dinamo - FC Olympiakos

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

U trećem kolu Lige prvaka na Maksimiru (20.45) Dinamo igra sa grčkim Olympiacosom. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

DINAMO: Eduardo - Măţel, Gonçalo, Taravel, Pivarić - Machado, Antolić - Soudani, Rog, Fernandes - Hodžić
OLYMPIACOS: Roberto, Elabdellaoui, Botia, Siovas, Masuaku, Kasami, Milivojević, Fortounis, Seba, Pardo, Ideye

Dinamo - Olympiacos 0:1

90+3' - kraj utakmice
90+3' - ruka igrača Olympiacosa u kaznenom prostoru, sudac se nije oglasio, ništa od penala, Dinamo je oštećen
90' - očajniči pokušaji 'modrih', Grci sve rješavaju
86' - novi opasan nalet Dinama, ali opet nije bilo preciznosti u zadnjem pasu
79' - 0:1 - GOOOL - stigla je kazna, Ideye je ušao s lijeve strane i zabio Eduardu iz mrtvog kuta
74' - nova vratnica, sada je Rog pogodio okvir gola
70' - izjednačena utakmica
60' - Pjaca umjesto Hodžića
58' - Fortounis je promaši i s 20 metara opalio preko gola
53' - s druge strane i Ideye iz blizine nije pogodio uklizavanjem s pet metara
52' - kakva prilika za Dinamo, Antolić je iz blizine zatresao vratnicu
46' - drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog dijela
44' - objavljeno je da je na stadionu nešto više od 13.768 gledatelja
38' - Olympiacos je sve češće pred vratima Dinama, no Dinamova zadnja linija djeluje sigurno
32' - silovit prizemni udarac Mauaka s više od 25 metara, eduardo je to krajnjim naporom odbio
30' - opet gužva u šesnaestercu gostiju, Taravel je iz blizine zamalo loptu skrenuo u gol
28' - Dinamo je tražio crveni karton za Kasamija koji je laktom u glavu udario Roga
24' - Pardo snažno s 15 metara lijeva iskosa visoko preko grede
19' - Junior Fernandes je pokušao s lijeva iskosa, ali slabo i ravno u vratara Roberta
16' - Olympiacos zasad bezopasan
11' - Rog je zbrisao braničima pirejskog sastava, ubacio prizemno na pet metara, a Hodžić je zamalo zakasnio u mat situaciji
7' - svi ubačaji u kazneni prostor Olympiacosa su zasad lak plijen za obranu gostiju
5' - u početnim minutama Dinamo je pritisnuo, Grci se još nisu snašli
1' - počela je utakmica

OSTALE UTAKMICE:

BATE Borisov – Barcelona 0:1 (Rakitić 48)

Bayer L. – Roma 4:4 (Hernandez 4-11m, 19, Kampl 84, Mehmedi 86 / De Rossi 29, 38, Pjanić 54, Falque 73)
Arsenal – Bayern M. 2:0 (Giroud 77, Özil 90+4)
Porto – Maccabi 2:0 (Aboubakar 37, Brahimi 41)
Dinamo K. – Chelsea 0:0
Zenit – Lyon 3:1 (Dzyuba 3, Hulk 56, Danny 83 / Lacazette 49)
Valencia – Gent 2:1 (Feghouli 15, Mitrović 72-ag / Foket 40)

Naša pobjeda bi bila iznenađenje jer su oni favorit, ali jedva čekamo utakmicu, želimo prikazati dobru igru i dobiti', rekao je trener Zoran Mamić i otkrio recept za uspjeh:

'Malo sreće, malo stativa, malo slabiji protivnik, malo sudačka pogreška i sve je moguće.'

'Ne slažem se s time da smo favoriti, Dinamo Zagreb je dobra ekipa i mislim da imamo podjednake šanse. No, nećemo biti sretni s bodom, bez obzira na to što još imamo utakmice kod kuće i protiv Dinama i protiv Arsenala. Za svaku se utakmicu prirpemamo s ciljem da u njoj pobijedimo, tako ni ova neće biti iznimka', poručio je strateg Grka Marco Silva.