DVOBOJ DANA

Srbija slavi pobjedu nad Njemačkom

18.06.2010 u 13:25

U drugom kolu, na popravnom ispitu, Srbija je s 1:0 pobijedila Njemačku. Krivac njemačkog kiksa je Miroslav Klose koji je zaradio isključenje, ali i Lukas Podolski koji je promašio jedanaesterac

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

90'+4 - KRAJ UTAKMICE ZA SLAVLJE SRBIJE

90'+1 - nova propuštena prilika Nijemaca
89' - Srbi znalački 'kradu vrijeme'
86' - devet Nijemaca bilo je na polovini srpske momčadi, što Žigić nije iskoristio u brom kontranapadu, njegovu asistenciju prema Stankoviću zaustavio je Friedrich
84' - novi pokušaj Podolskog ali napadač Kölna opet je neprecizan
81' - sada je Žigić bio asistent Kačaru, ali ovaj je neprecizan
79' - izašao je i Janković, a ušao Lazović
77' - dodatni rizik Löwa; umjesto Badstubera ušao je Gomez; kad se igra nastavila Marin je zaprijetio Stojkoviću
75' - Petrović ulazi umjesto Kuzmanovića
74' - Žigić je imao meč-loptu; Krasić je ubacio ali je Žigić glavom prebacio gol s pet metara
70' - Cacau i Marin ušli su umjeto Müllera i Özila; mijenjali su i Srbi Kačar umjesto Ninkovića
69' - Podolski opet u prigodi, ali njegov udarac s 18 metara otišao je preko gola
68' - Özil je opet pred srpskim kaznenim prostorom, no Srbi čiste situaciju
67' - odličnu su akciju izveli Srbi, a Jovanović ju je završio udarcem u vratnicu
59' - Nemanja Vidić igrao je rukom u svom 16-ercu, ali Podolski je promašio to jest Stojković mu je obranio udarac
58' - Özil je proigrao Podolskog, ali pogodio je samo vanjski dio mreže
57' - gol Nijemaca visi u zraku, Podolski je u akciji 'jedan ja jedan' uspio zapucati, ali kraj gola
54' - jak udarac Müllera, Stojanović jedva zaustavio a na odbijenu loptu skočili su Khedira i Kolarov, s time što je Srbin teže prošao
51' - nije se ništa promijenilo u igri Srba; napadaju Nijemce prilično 'visoko'
50' - dobra akcija Srba, ali ispred Ninkovića je ipak bio Mertesacher
46' - počelo je drugo poluvrijeme; bez promjena u sastavima

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45'+1 - Nijemci su u jednom napadu imali tri gol-prilike; pucali su Müller, Khedira (pogodio i vratnicu) i opet Müller, čiji je udarac s gol-crte izbacio Kolarov
42' - Nijemci jesu u minusu, ali nisu se predali
37' - GOOLLL - u prvoj akciji s igračem više, Srbi su stigli do gola; Krasić je nabacio, Žigić vratio u sredinu a Milan Jovanović s dva metra uspio je matirati Neuera
36' - Klose je dobio drugi žuti karton; to jest isključujući crveni
35' - prilika za Nijemce; Müller je ubacio ali Klose je već bio u padu pa nije uspio dobro zahvatiti loptu a na tom 'odbijancu' nije bilo nikog od Nijemaca
33' - slobodnjak za Srbe izveo je Kolarov, prebacio je živi zid i lopta je otišla par centimetara od desne vratnice
32' - i Lahm je dobio žuti karton, faulirao je Krasića;
31' - Schweinsteiger je ubacio, ali Klose je bio u zaleđu pa su mu suci poništili pogodak
30' - Srbi su postavili visoku obru, Nijemca napadaju na njihovoj polovini
28' - Müller je ubacio s desne strane, ali vrlo loše, tako da je ntiko nije mogao zaustaviti
27' - iako nema pravih prilika, ne može se reći da je utakmica loša
25' - brza konta Srbije preko Jankovića, ali Nijemci je lako zaustavljaju
21' - Nijemci su imali prvi korner na utakmic, ali  Srbi su to lako rasčistili
19' - Ivanović i Kolarov u kratkom su periodu zaradili žute kartone
14' - Krasić je izborio prekršaj, kao skraćeni korner, a pred gol su stigli visoki srpski igrači; Neuer je 'zaplivao' ali ni Srbi nisu došli do lopte
12' - Klose je kažnjen žutim kartonom
11' - Krasić je prebacio do Ninkovića, no udarac veznjaka kijevskog Dinama otišao je preko gola
10' - Nijemci odlično kontroliraju igru
 7' - brza akcija Njemačke, Vidić je izbio loptu a ona je sjela na volej Podolskom, no njegov je udarac prošao kraj lijeve vratnice

4' - Stojković je daleko istrčao sa svog gola, ali i spriječio primnaje lopte Podolskom

3' - prva prijetnja Nijemaca; Khedira je pucao pokraj srpskog gola
 2' - Krasić iz daljine, ali Neuer se nije dao iznenaditi
 1' - Srbi su nakon ubačaja Krasića, pokušali zaprijetiti preko Žigića