sp u rukometu

Srbija doživjela poraz od možda najslabije momčadi u svojoj skupini

14.01.2019 u 17:29

U ponedjeljak se igraju utakmice 3. kola na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj, a važnu pobjedu ostvarili su igrači Brazila pobijedivši Srbiju 24:22

U ključnoj utakmici za reprezentacije Srbije i Brazila, u kojima su obje momčadi trebale pobjedu kako bi zadržale izglede za prolazak u sljedeći krug, pobjedu je odnio Brazil, zahvaljujući nerezonskim greškama bekova Srbije u ključnim trenucima dvoboja.

Najefikasniji su u ekipi Srbije s po pet golova bili Radivojević i Marsenić. Četiri je dao Nemanja Ilić (dva iz sedmeraca).

Srbija je iz prve dvije utakmice, s Rusijom i Francuskom, imala jedan bod, dok je južnoamerička reprezentacija bila bez bodova nakon okršaja s Francuskom i Njemačkom.

U napadu Srbije tijekom prvog poluvremena nije funkcioniralo gotovo ništa, dok je golman Brazila branio brojne pokušaje srpskim bekovima.

Srbija je imala velik broj grešaka u dodavanjima, bilo je i nervoze, što se moglo vidjeti po broju tehničkih grešaka, a Brazilci su pritiskali i 'flasterima'.

Osim toga, Brazilci su u prvom dijelu imali šest golova prednosti, dok je Srbija u prve 23 minute zabila samo šest golova.

Ipak, na odmor su Srbi otišli samo s 'minus 3' (11:14).

No ni u nastavku naši istočni susjedi nisu zaigrali ništa bolje, pa je u 40. minuti prednost Brazila opet bila velikih 'plus 5' (18.13). I tu su gotovo svi izgledi Srbije stali.